İsrail'in keyfi gözaltısında flaş gelişme!

Dünyayı kendi oyun parkı sanan İsrail, esir tuttuğu Türk vatandaşı Ebru Özkan hakkında skandal bir karara imza attı ve Ebru Özkan'ın gözaltı süresini 21 Haziran'a kadar uzattı.

14 Haziran 2018 Perşembe 16:13
İsrail'in keyfi gözaltısında flaş gelişme!

Katil İsrail, ziyaret için gittiği Kudüs'te havalimanında işgalci İsrail askerleri tarafından gözaltına alınan Türk vatandaşı Ebru Özkan'ın gözaltı süresini 21 Haziran'a kadar uzatarak bir skandal hamleye daha imza atmış oldu.

Ebru Özkan, Tel Aviv yakınlarındaki Petah Tikva kentinde askeri mahkemeye çıkarıldı. Özkan'ın Avukatı Ömer Hamayse müvekkilinin gözaltı süresinin 7 gün daha uzatıldığını açıkladı. Dün çıkarıldığı mahkemede Özkan’ın serbest bırakılmasına karar verildi. Ancak bugün bir üst askeri mahkemenin polisi 15 günlük gözaltı talebini cüzi olarak kabul etti ve ayın 21’ine kadar gözaltında kalmasına karar verdi.

AVUKATIYLA GÖRÜŞMESİNE DE İZİN VERİLMİYOR

Ebru Özkan, Petah Tikva’daki gözaltı merkezinde tutuluyor. Avukatı, mahkemeye bir Türk vatandaşın İsrail askeri mahkemesinde yargılanamayacağı için itiraz etti. Hamayse, İsrail’in hukuksuzca ve keyfi uygulamalarla Özkan’ı gözaltında tuttuğunu söyledi. Özkan’ın avukatıyla görüşülmesine de izin verilmiyor.

Özkan, özel bir turla Kudüs’e gitmişti. Ziyaretinin büyük kısmını Mescid-i Aksa’da ibadetle geçirmişti. 11 Haziran’da 16.30 sularında dönüş için Tel Aviv Ben-Gurion Havaalanı’na gitti. Bavullarını teslim etmesinin ardından İsrailli yetkililerce durduruldu. İsrail polisi, Özkan'ın dönüş uçağına binmesine müsaade etmedi.

Özkan, gruptaki diğer arkadaşlarının gözü önünde hiçbir açıklama yapılmadan gözaltına alındı.

Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 16:13

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    16 Kasım 2018