İsrail’in Gazze katliamı Fransa’yı ayağa kaldırdı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kudüs kararı ve İsrail'in Gazze’de yaptığı katliam Fransa’nın başkenti Paris’te protesto edildi.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 22:37
İsrail’in Gazze katliamı Fransa’yı ayağa kaldırdı

Filistin'i destekleyen derneklerin çağrısıyla Paris'in sembollerinden olan Eyfel Kulesi'nin yakınlarındaki Trocadero Meydanı'nda toplanan binlerce kişi, İsrail'in Gazze sınırında Filistinlilere yönelik katliamlarını lanetledi.

ABD VE İSRAİL KARŞITI SLOGANLAR ATILDI

Gösteride, İsrail'in saldırılarını durdurmasını ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İsrail'e yaptırım uygulanmasını talep eden bildiri okundu. Eylemciler, ABD ve İsrail karşıtı sloganlar atarak "Büyük Dönüş Yürüyüşü"ne katılan Filistinliler ile dayanışma mesajları da verdi.

Göstericiler, "İsrail'e boykot", "Filistin'e özgürlük, "Terörist İsrail", "Filistin için adalet ve özgürlük", "İsrail'in katliamlarına dur" yazılı pankart ve dövizler taşıyarak, İsrail'in adalet önüne çıkartılmasını istedi.

62 FİLİSTİNLİ ŞEHİT OLDU, EN AZ 3 BİN KİŞİ YARALANDI

İsrail askerlerinin, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto etmek ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını anmak isteyen göstericilere ateş açması sonucu 62 Filistinli şehit olmuş, en az 3 bin kişi yaralanmıştı.

Haber Tarihi: 16 Mayıs 2018 Çarşamba 22:37

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    23 Ekim 2018