• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İsrail'e gaz ve petrol şoku! Anlaşmaları iptal etme kararı çıkabilir

Yeniakit Publisher
2023-11-13 19:57:00 -
İsrail'e gaz ve petrol şoku! Anlaşmaları iptal etme kararı çıkabilir

İsrail'in Gazze'de uyguladığı vahşet sonrası ilişkilerini gözden geçirme kararı alan Ürdün yönetimi, İsrail ile imzalanan gaz ve petrol anlaşmalarını gözden geçirme kararı aldı.

Ürdün Temsilciler Meclisi, Gazze Şeridi'ne yönelik son saldırıların ardından İsrail ile imzalanan enerji alanındaki (petrol ve doğal gaz) anlaşmaların gözden geçirilmesine karar verdi.

Ürdün Temsilciler Meclisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Meclis Başkanı Ahmed es-Safedi, Meclis Hukuk Komitesinin, İsrail'le imzalanan anlaşmaları gözden geçirmesini ve bu konuda gerekli tavsiyeleri hazırlamasını istedi.

Safedi'nin talebi Mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Hukuk Komitesinin hazırlayacağı tavsiyelerin hükümete sunulacağı kaydedildi.

Çok sayıda anlaşma var

Ürdün ile İsrail arasında, 1994 yılında imzalanan barış anlaşması, 2016'daki gaz anlaşmasının yanı sıra su ve enerji alanlarında imzalanmış çok sayıda anlaşma bulunuyor.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, daha önce yaptığı açıklamada, Gazze'de savaşın son bulması, yardımların girmesi ve sivillerin korunması için her türlü adımı atacaklarını söylemişti.

Bu açıklamadan iki gün sonra 1 Kasım'da, Ürdün, Tel Aviv Büyükelçisini "derhal" geri çağırmaya karar vermiş ve protestolar sonrası ülkesine giden İsrail'in Amman Büyükelçisi'nin dönmesine de izin vermeyeceğini bildirmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gültekin

ANLAŞMALARI İPTAL ETME KARARI ÇIKABİLİR İFADESİ ÇOK HAFİF BİR İFADEDİR, ÇIKABİLİR DEĞİL ÇIKMALIDIR, BUNLAR BAŞKA TÜRLÜ YOLA GELMEZ ÇÜNKÜ IRKÇI MİLLETLERİN VİCDANLARI, MERHAMETLERİ, AHLAKLARI, ACIMA DIYGULARI HEP KÖRELMİŞ, SAVUNMASIZ, SİLAHSIZ, MASUM SİVİLLERİ ÖLDÜRMEYİ YAŞAM ALANLARINI YAKIP YIKMAYI BU ACİZLER SAVAŞTAN SAYIYORLAR, KARŞILARINDAN BİR DEVLET YOK, SAVAŞ DEVLETLER ARASI YAPILIR, SİVİLLER ARASI SAVAŞ OLMAZ.

hüda partili

Bi zahmet yani!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23