• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İsrail'den sinsi Türkiye adımı! Hamas Ankara gelişmesini duyurdu: Kışkırtıyorlar

Yeniakit Publisher
2023-01-11 09:27:00 -
İsrail'den sinsi Türkiye adımı! Hamas Ankara gelişmesini duyurdu: Kışkırtıyorlar

Hamas sözcüsü Hazem Qassem, İsrail basınında çıkan 'Türkiye Hamas liderliğinin hareketlerini kısıtlıyor' başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını ve Ankara ilişkilerinin sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu söyledi.

Hamas, İsrail medyasında Türkiye'nin liderliğinin hareketlerini kısıtladığı yönündeki haberleri yalanladı ve iki taraf arasındaki iyi ilişkileri vurguladı.

Hamas sözcüsü Hazem Qassem Pazartesi günü yaptığı basın açıklamasında, Haaretz gazetesinin "Türkiye'nin Hamas liderliğinin hareketlerini kısıtlaması" hakkında yayınladığı haberlerin yalan olduğunu ve İsrail medya makinesinin harekete ve onun liderliğine karşı kışkırtmasının bir parçası olduğunu doğruladı.

Kasım, Hamas'ın Türkiye ile iyi ilişkilere sahip olduğunu ve bunları geliştirmeye çalıştığını belirterek, hareketin tüm Arap ve İslam ülkeleri ile Filistin ve halkının davasına hizmet çerçevesinde güçlü ilişkilere işaret etti.

Pazartesi günü, İsrail gazetesi Haaretz'in internet sitesi, Türk yetkililerin, İsrail ile uzlaşma ve iki ülke arasındaki büyükelçi değişiminin tamamlanmasının ardından, Hamas liderliğinin topraklarındaki hareketlerine yönelik kısıtlamaları sıkılaştırmaya başladığını iddia etti.

İsrail gazetesine göre Türk istihbarat servisi, "Saleh al-Arouri" ve diğer iki kişi tarafından yönetilen "Hamas"ın Türkiye'deki hareketlerine ve karargahlarına kısıtlamalar getirmeye başladı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Türkiye'nin şimdiye kadar İsrail'in hareketin liderlerini topraklarından sürme talebini reddettiğini, ancak hareket ve faaliyetlerine kısıtlamalar getirdiğini ve bunun "Salih el-Aruri"yi "Türkiye-Beyrut hattında" kalmaya zorladığını sözlerine ekledi.

Kaynak: Tevhidhaber

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23