• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İsraf diye Yenikapı şovunu yapan Ekrem İmamoğlu'ndan büyük vurgun

Seçim döneminde ve 23 Haziranın ardından israf şovu yapan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da yaşanan depremi bahane edip, ihale duyurusuna bile çıkmadan ‘acil ihtiyaç’ kapsamında adrese teslim 1 milyon liralık araç aldı. Devamında da 140 adet araç için yeni bir ihale yayımladı.

2019-10-15 17:32:00 -
İsraf diye Yenikapı şovunu yapan Ekrem İmamoğlu'ndan büyük vurgun

‘İsraf’ iddiasıyla Yenikapı’ya hizmet araçlarını çektirip şov yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, önce İstanbul’da yaşanan depremi bahane edip, ihale duyurusuna bile çıkmadan ‘acil ihtiyaç’ kapsamında adrese teslim 1 milyon liralık araç alımı yaptı. Ardından da 140 adet araç için yeni bir ihale yayımladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eylül ayında ‘israf’ bahanesiyle Yenikapı’ya çektirdiği araçlarla ilgili “Bunlar fazla. İsraf olmasın diye bu araçları kullanmayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

O çıkıştan sadece birkaç gün sonra İETT üzerinden araç kiralama ihalesine çıkılmış ve bu durumun gündeme gelmesi üzerine apar topar iptal edilmişti.

26 Eylül 2019 tarihinde İstanbul’da paniğe neden olan depremle birlikte hem Megakent’in hem de Türkiye’nin gündemi değişti.

Deprem konuşulurken ihaleye çıkıldı

Depreme karşı alınacak önlemler ve hasar tespit çalışmaları yapılırken İBB, aynı gün apar topar araç kiralama yoluna gitti.

“Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” maddesinden yararlanarak gerçekleştirilen ihalede, 1.152.810 TL karşılığında 3 aylığına araç kiralandı.

Kiralanan araçların adeti ve niteliği, ihale şartnamesi oluşturulmadan alım yapıldığı için gizemini koruyor.

Yetmedi 140 araç daha talep edildi

Deprem gündeminin gölgesinde kalan bu gelişmenin ardından söz konusu araç alımını yeterli görmeyen İBB yönetimi, 140 araç daha kiralamak için ihaleye çıktı.

8 Ekim 2019 tarihinde duyurusu yapılan araç kiralama ihalesi, 13 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. İhale kapsamında, farklı tip ve modellerde tam 140 araç kiralanacak. Kiralanması planlanan araç tiplerinden 1. kategoride yer alan 18 adet için talep edilen özellikler dikkat çekiyor. (Yenişafak)

24 adet özellik aranan araçlarda talep edilen özellikler başlıca;
-Hız sınırlayıcı-hız sabitleyici
-Anahtarsız giriş ve çalıştırma
-Elektrikli el freni
-En az 8 inç dokunmatik ekran
-17 inç alüminyum alaşım jant

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Reis Hürdolaş

Çeşitli belediye kuruluşlarında çalışanlara mobing uygulamaya başlayan bu adamı bu kadar çabuk makyajının düşmesine şaşırdım. Galiba makyaj maddesi de çakma
 • Yanıtla

pınar demir

her şey çok güzel olacak ya gözü aydın fetöcülerin
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23