• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İslami Cihad ve Hamas'tan Batı Şeria için çağrı: İsrail askerleriyle çatışın

Yeniakit Publisher
2024-04-20 07:24:00 -
İslami Cihad ve Hamas'tan Batı Şeria için çağrı: İsrail askerleriyle çatışın

Hamas ve İslami Cihad, Filistinlilere, İsrail askerleri ve yasa dışı Yahudi yerleşimcilere bütün yolları kullanarak karşı koyma ve çatışma çağrısı yaptı.

Hamas ve İslami Cihad, İsrail askerlerinin, 18 Nisan'dan bu yana Batı Şeria'nın kuzeyindeki Tulkerim ile Nur Şems Mülteci Kampı'nda gerçekleştirdiği baskınlarda 7 Filistinliyi öldürmesinin ardından, Telegram hesaplarından yazılı açıklama yaptı.

Hamas'ın açıklamasında, Batı Şeria ve Kudüs'te İsrail güçleriyle her yolu ve aracı kullanarak çatışma, gerilimi tırmandırma ve genel seferberlik çağrısı yaptı.

Nur Şems Mülteci Kampı'nda İsrail askerlerine karşı koyan Filistinlilerin çok sayıda şehit verdiği kaydedilen açıklamada, Filistin halkının, İsrail'in Batı Şeria, Gazze, Kudüs ya da vatanın herhangi bir yerine sahip olmaya çalışmasına izin vermeyeceği ve haklarını gasbetme planlarına karşı koyacağı aktarıldı.

İslami Cihad ise açıklamasında, Filistin halkını, vatan toprağı üzerindeki siyonist planları boşa çıkarmaya ve İsrail askerleri ile Yahudi yerleşimcilerle çatışmaya girmeye çağırdı.

Açıklamada, Arap dünyası ile uluslararası camianın, Batı Şeria'da Filistin halkına yönelik işlenen suçlar karşısında sessiz kalması da kınandı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

İsrail ordu radyosu, 18 Nisan'da, Batı Şeria'nın kuzeyinde bulunan Tulkerim kentindeki Nur Şems Mülteci Kampı'na yönelik "geniş çaplı askeri operasyon" başlatıldığını duyurmuştu.

Tulkerim ile Nur Şems Mülteci Kampı'nda iki günde 7 Filistinli hayatını kaybetmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hamas nerdesin hadi bakalım

iranın gazına geldiniz.iran amerika israil aynı grup. olan ordaki sünnilere filistinlilere oluyor acemlere farslara güvenmeyi bırakın azerileri kendi mezhepindekileri ermenilere satan adamlardan ne gelir adamlar ırkcı farsizmi savunan insanlar.ayrıca irana gidip gelen bizdelki dini gruplarıda arastırmak lazım kim gitmiş gelmiş

67

keşke bende hamasın içinde oluğ zalimlere kafirlere karşı cesaretlice savaşsaydım keşke bu işin bir kolayı olaydı erdoğan mücadele ediyorsa israile karşı ülkede israile karşısavaşmak isteyenleri götürsün gece yarısı lübnana veya filistinde gazzeye indirsin ne olur imkan açsın devletülke insanına gitmek isteyenleri götürsün zalimlerekarşı savaşalım namert dinsizlere
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23