• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İslâmi camia, Köklü Değişim iftarında buluştu

Fatih Belediyesi Topkapı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen Köklü Değişim Medya’nın geleneksel iftar programı, İslami camiayı bir araya getirdi.

2019-05-16 14:30:00 -
İslâmi camia, Köklü Değişim iftarında buluştu

Köklü Değişim Medya’nın geleneksel iftar programı İslami camiayı bir araya getirdi. Fatih Belediyesi Topkapı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen program Hafız Mehmet Akif’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ve iftar duası ile başladı. Programda Köklü Değişim İstanbul Temsilcisi Ramazan Gümüş’ün kısa teşekkür sunumundan sonra Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü ve Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar bir konuşma yaptı.

Ramazan Uyanış Zamanı” temasıyla gerçekleştirdikleri faaliyetlerden bahseden Mahmut Kar, İslam dünyasındaki zulümlerin bu Ramazan’da da şiddetini artırdığına değindi. “Müslümanların uyku halinde olduklarını, bu uykudan Müslümanları uyandıracak yegâne şeyin, slogan ve hamaset değil, yine Batılı düşüncelerden olan laiklik, demokrasi, milliyetçilik değil, aksine kâmil manada hayatta var olacak İslam’ın hayat sistemi olduğunu ifade eden Mahmut Kar, Batılıların devlet ve otoriteleri var ve güçlüler, onlar inandıkları ideolojilerini yayıyorlar ama Müslümanlar olarak bizim devlet ve otoritemiz yok, bu sebeple bu Ramazan Hilafetsiz ve vahdetsiz geçen son Ramazan olsun” dedi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23