İslâmi camia, Köklü Değişim iftarında buluştu

Fatih Belediyesi Topkapı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen Köklü Değişim Medya’nın geleneksel iftar programı, İslami camiayı bir araya getirdi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 14:30
İslâmi camia, Köklü Değişim iftarında buluştu

Köklü Değişim Medya’nın geleneksel iftar programıİslami camiayı bir araya getirdi. Fatih Belediyesi Topkapı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen program Hafız Mehmet Akif’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ve iftar duası ile başladı. Programda Köklü Değişim İstanbul Temsilcisi Ramazan Gümüş’ün kısa teşekkür sunumundan sonra Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü ve Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar bir konuşma yaptı.

Ramazan Uyanış Zamanı” temasıyla gerçekleştirdikleri faaliyetlerden bahseden Mahmut Kar, İslam dünyasındaki zulümlerin bu Ramazan’da da şiddetini artırdığına değindi. “Müslümanların uyku halinde olduklarını, bu uykudan Müslümanları uyandıracak yegâne şeyin, slogan ve hamaset değil, yine Batılı düşüncelerden olan laiklik, demokrasi, milliyetçilik değil, aksine kâmil manada hayatta var olacak İslam’ın hayat sistemi olduğunu ifade eden Mahmut Kar, Batılıların devlet ve otoriteleri var ve güçlüler, onlar inandıkları ideolojilerini yayıyorlar ama Müslümanlar olarak bizim devlet ve otoritemiz yok, bu sebeple bu Ramazan Hilafetsiz ve vahdetsiz geçen son Ramazan olsun” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 14:30

YORUM YAZ

  • Osmanlı torunuOsmanlı torunu6 gün önce
    Hz Mehdi'den önce bi daha İnşaallah.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mayıs 2019