• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İslâm'a söven öğretmen Seyit Işık, İstanbul Lisesi'nden atıldı

İstanbul Erkek Lisesi’nde tarih öğretmenliği yapan Seyit Işık, İslâm'a ve Peygamber Efendimiz'e (sav) hakaret ettiği için görevden alındı. Derslerinde Kur'an-ı Kerim'in değiştirildiğini söyleyen Seyit Işık, Peygamber Efendimiz'in "çıkar için" hicret ettiği iftirasını dillendirmişti.

Yeniakit Publisher
2015-12-19 19:49:00 - 2015-12-19 23:28:47
İslâm'a söven öğretmen Seyit Işık, İstanbul Lisesi'nden atıldı

YENİAKİT.COM.TR - İstanbul Erkek Lisesi tarih öğretmeni Seyit Işık, geçen mayıs ayında derste dine hakaret edince okulda infial meydana gelmişti.  Öğrenciler tarafından şikayet edilen Seyit Işık, liseden uzaklaştırma cezası aldı. Ancak Seyit Işık, Sultangazi’deki bir okulda görevlendirildi.

Ders saatlerinde konu dışına çıkarak öğrencilere karanlık zihin dünyasının ürünlerini kusan Seyit Işık, Kur'an-ı Kerim'in değiştirilmiş olduğunu iddia etmişti.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav) ekonomik çıkarlar için hicret ettiğini söyleyen Işık, ezanın ise gereksiz olduğunu namaz vakitlerinin saatle de bilinebileceğini dile getirmişti.

SORUŞTURMA KARARININ ARDINDAN 45 GÜNLÜK RAPOR ALMIŞ

Diğer taraftan Seyit Işık'ın soruşturma kararını tebellüğ etmemek için bir özel hastaneden 45 günlük rapor aldığı öğrenildi. Bir gün önce okulda olan Seyit Işık'ın 45 günlük raporunun hangi rahatsızlık için aldığı, raporu veren Pendik'teki hastanenin bu kadar süreli bir raporu nasıl verebildiği ise ayrı bir merak konusu oldu.

NAMAZ KILDIĞI İÇİN ÖĞRENCİ TOKATLAMIŞ

Öte yandan Işık'ın üstü örtülen başka vukuatları da ortaya çıktı. Bu öğretim yılının başında bir hazırlık sınıfı öğrencisin namaz kılarken gören Işık, öğrenciyi tokatladığı öğrenildi. Olaydan haberdar olan velinin okula gelip öğretmen Işık ile görüşmesi üzerine, Işık'ın özür dilemesiyle velinin şikayetçi olmadığı ve olayın üzeri örtüldüğü belirtildi.  

ŞIRACININ ŞAHİDİ BOZACI

İslâm'a hakaret eden tarih öğretmeni Seyit Işık'ı savunmak ise İslâm karşıtı tavırlarıyla bilinen Eğitim-İş'e düştü.

Konu ile ilgili açıklama yapan Eğitim-İş İstanbul 1 Nolu Şube, İslam karşıtı ifadeleri "Kanaat hürriyeti Anayasal güvence altına alınmışken bu kadar ivedi ve yanlı soruşturmalar bizleri şaşırtmamaktadır." açıklamasıyla savundu.

www.yeniakit.com.tr

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23