İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan İsrail'i kınadı!

İİT Daimi Temsilcileri Grubu, ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını ve İsrail güvenlik güçlerinin Gazze sınırında barışçıl gösteri yapan Filistinlilere yönelik şiddet olaylarını kınadı.

17 Mayıs 2018 Perşembe 02:20
İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan İsrail'i kınadı!

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), ABD'nin büyükelçiliğini uluslararası hukuk ve ilgili tüm Birleşmiş Milletler kararlarına rağmen Kudüs'e taşımasını ve İsrail güvenlik güçlerinin Gazze sınırında barışçıl gösteri yapan Filistinlilere yönelik şiddet olaylarını kınadı.

İİT Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye'nin talebi üzerine, New York'taki İİT Daimi Temsilcileri Grubu, Filistin bağlamındaki son gelişmeleri ele almak üzere toplandı.

Toplantıda, ABD'nin Tel Aviv'de bulunan büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail güvenlik güçlerinin barışçı gösteri yapan Filistinlilere uyguladığı katliamın kınandığı ve bu konuda önümüzdeki günlerde BM'de atılabilecek adımların ele alındığı bildirildi.

Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu'nun ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde İstanbul'da 18 Mayıs'ta düzenlenecek olan İİT Olağanüstü Zirvesi'ne ilişkin bilgi verdiği öğrenildi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 02:20

YORUM YAZ

 • serkanserkan8 ay önce
  Yine bir araya gelip boğaz turu yapıp akşam iftar yapıp yine kınarlar sonra hepsi ülkelerine döner .... Her zaman olan olay bu sadece kınar geçerler bizde çıkarız bağırırız çağırırız madem öyle kardeşim Yahudi kuruluşları tarafından Cumhurbaşkanımıza verilen onur ödülü derhal kendilerine geri versene... Ülkemiz üzerinden israile gecen akaryakıt sevkiyatı durdurulmalı ama durduulmaz 5 milyar dolar geliyor ülkemize olsun masumlar ölsün önemli mi .... Neden İsrail vatandaşları benim ülkeme vizesiz elini koluna sallayarak gelirken Filistinli kardeşlerime vize uygulanıyor hiç düşündün mü MÜSLÜMAN
 • erdemerdem8 ay önce
  herkes kınıyor yaqptırımın ne onu söyle ve yap iit sende bm ye benzedin suudun elinde büyük imkanklar var kullansın
 • FerhatFerhat8 ay önce
  Hay sizin kuru tepkiniz batsin. Toparlayin islam ordularini kim zulm isliyor ve mazlumlara zarar veriyorsa binin tepesine.
 • AlperAlper8 ay önce
  Zirve yapacaklarmış, zırvadan başka bişey yapamazsınız. Müslümanların sözde işbirliginin sözde zirvesi ... hiç birinizi tanımıyorum. Benim adıma kimseye tepki mepki göstermeyin. Ben müslümanım ve ben oturduğum yerden lafla tepki göstermem.
 • AlperAlper8 ay önce
  Hani tepki nerde? Müslümanlar birsey yapmıs gibi haber yapıyonuz.. bugün hiç bir müslüman hiç bir yerde hiç birsey yapamadı diye gerçek haber yapında belki ilerde doğacak bir kac müslüman arşivlerden okur 1.5 milyar insandan utanırda belki birsey yapar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ocak 2019