• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İrtica CHP grup toplantısında hortladı

Yeniakit Publisher
2024-02-20 15:16:00 - 2024-02-20 15:17:28

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 4-6 yaş Kur'an kurslarını 'Ortaçağ zihniyeti' çıkışıyla hedef alan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in partisinin grup toplantısında ayet okuması dikkatlerden kaçmadı.

Dini değerlerle her dönem kavga eden CHP, seçimler yaklaştıkça saf değiştirme politikasını devam ettiriyor.

Diyanet'in 2013 yılında başlattığı 4-6 yaş grubuna yönelik Kur’an kurslarıyla ilgili geçtiğimiz senelerde konuşan CHP lideri Özgür Özel, "Bu kafayla, bilimin B'si, fiziğin F'si, matematiğin M'si de olmuyor üniversiteye gidince. Çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken bir ortaçağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyet'e ne bu millete faydası var; ne de Anayasa'ya uygunluğu var" ifadelerini kullanmıştı.

Aynı Özgür Özel, partinin başına geçer geçmez, ise CHP'lilerin de muhafazakar ailelerden geldiğini söyleyerek, "Hacı torunlarıyız hepimiz. CHP'lilerde anneannesi hacı olan, dedesi beş vakit namazında olan kişiler var" sözleriyle adeta çark etmişti.

Ayet okudu

Hızını alamayan Özgür Özel, şimdi ise partisinin grup toplantısında Nisa Suresinin 58. ayetini okudu.

Özel ayetle ilgili şunları söyledi:
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Cuma Namazında imam efendi Nisa Suresi'nin 58. ayetini okuyor. Ne diyor o ayet, "Şüphe yok ki Allah size emanetleri ehline vermenizi ve hükmettiğiniz zaman adalet ile hükmetmenizi emreder"

Başkan Erdoğan da tepki göstermişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen ‘Diyanet Akademisi Başkanlığı 1. Dönem Aday Din Görevlileri Mezuniyet Merasimi'nde CHP lideri Özel'e tepki göstererek "Bu ülkenin en büyük siyasi partisinin genel başkanı, çocuklara din eğitimi verilmesine "orta çağ zihniyeti" deme gafleti gösterebiliyor. Milletimizin evlatlarına mukaddes kitabını, peygamberini, inanç değerlerini öğretmesi karşısında bunları adeta hafakanlar basıyor." demişti.

Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderme" target="_blank">
Özgür Özel'den Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderme
Özgür Özel'den Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderme

Siyaset

Özgür Özel'den Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderme

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

muşlu ve şeriatçı

Sizin tek ehil olduğunuz konu İslam düşmanlığı ve yalan dolandır.

muşlu ve şeriatçı

Çocukların İslamı öğrenmesine ortaçağ karanlığı de, sonra gel müslümanları kandırmak için müslümanlara İslamı öğretmeye çalış! Dinimiz diyor ki kafirlere meyletmeyin, onları dost edinmeyin. O yüzden işine bak özgür efendi.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23