İrlanda Büyükelçisi yeniakit.com.tr'ye konuştu: "AB, mülteciler için Türkiye’ye yardımını artırmalı"

Suriyeli mültecilere ilişkin değerlendirmelerde bulunan İrlanda Büyükelçisi Brendan Ward, "Türkiye 3,5 milyon kadar Suriyeliye ev sahipliği yaparak onları kucakladı. Bu da takdir edilecek bir durum. Avrupa Birliği Türkiye'ye mülteciler konusunda daha fazla yardım etmeli." dedi.

23 Mayıs 2019 Perşembe 10:57

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Yeniakit.com.tr'ye konuşan İrlanda Büyükelçisi Brendan Ward, mülteci sorununun Suriye'deki savaşın trajik bir sonucu olduğunu ifade ederek, "Mülteciler doğal olarak sınırdaki ülkeye geçmeye çalışıyorlar. Burası da Türkiye'dir." dedi.

"Türkiye 3,5 milyon kadar Suriyeliye ev sahipliği yaparak onları kucakladı. Bu da takdir edilecek bir durum." diyen İrlanda Büyükelçisi, "Avrupa Birliği tarafından Türkiye'ye yapılan 6 milyar avro yardım kısa dönemli projeler içindi. Bunun ötesinde AB, Ürdün'e, Lübnan'a, Libya'ya ve çeşitli yerlere de mültecilerle ilgili olarak yardımda bulunuyor. Bu yardımların da arttırılması gerekir." şeklinde konuştu.

İrlanda Büyükelçisi Brendan Ward, sözlerine şöyle devam etti:

"Mart ayında Brüksel'de uluslararası bir komitede toplandık ve Türkiye'ye daha fazla nasıl yardım edebileceğimizi görüştük."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mayıs 2019 Perşembe 10:57

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Haziran 2019