İran'ın uzaya roket fırlatma girişimi başarısız oldu

İran'ın uydu fırlatma girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Ateşlenen roket kısa bir süre sonra yere çakıldı.

11 Şubat 2019 Pazartesi 15:03

İran uzaya roket fırlatma testinde hüsran yaşadı. Ateşlenen roket fırlatılmasından birkaç saniye sonra büyük bir gürültüyle infilak ederek yere çakıldı.

Devrimin 40'ıncı yılını kutluyor

İran ilk yerli üretim ilk uydusunu 2009 yılında İslam Devrimi'nin 30'uncu yıldönümünde fırlatmıştı. Tahran yönetimi bu ay devrimin 40'ıncı yılını kutluyor.

İran son on yıl içerisinde yörüngeye çok sayıda uydu yollamış, ancak ömürleri kısa olmuştu. Tahran 2013’te uzaya bir de maymun göndermişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 15:03

YORUM YAZ

 • kebabci nedimkebabci nedim8 ay önce
  bu iki sekilde yorumlanir,taaa bastan beri gösteris amacli dandik bir sistemli roketti.. tabi düsme ihtimali cok...... ikincisi gercektente üzerinde cok iyi calismalar yapilip, hesaplara göre iyi netice alinmasi beklentilerine göre düstüyse, yine iyidir, zira hatalardan ögrenilir, bilmedigin periyodik bir hatali sistem ile degerli bir yükü göndermeye kalkilinirsa ve patlarsa, iyi olmaz,f
 • intertiumintertium8 ay önce
  bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp adamlar öğrenecekler deneye deneye en sonunda başaracaklar bizim kıllanan adamlarda kendi kıllarıyla baş başa kalacak sadece çay içer çene çalışır böylelerinde
 • intertiumintertium8 ay önce
  bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp adamlar öğrenecekler deneye deneye en sonunda başaracaklar bizim kıllanan adamlarda kendi kıllarıyla baş başa kalacak sadece çay içer çene çalışır böylelerinde
 • murselsmursels8 ay önce
  Amerika'da bir zamanlar böyle olay çok yaşamıştı.
 • mahoagamahoaga8 ay önce
  Tu-kaka demekte üstümüze yok! Başlamak yolun yarısıdır. ABD, Rusya Çin vs.'nin de çok denemeleri başarısız oldu, hatta bir sürü astronot ve kozmonotları öldüler.. Önemli olan hatalardan ders alıp yola devam edilmesidir. Darısı bizim başımıza.
 • İsmail Karatayİsmail Karatay8 ay önce
  O da ne adeta uçan boruuuuu
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş8 ay önce
  hiç gülesim yoktu çok hızlı uzaya çıktı gözden kayboldu.
 • misafirmisafir8 ay önce
  Olsun belki bir gün fırlatmayı başarırlar hiç bir şey yapmamak daha kötü bilim deneye dayanır bir daha ki sefere daha dikkatli olurlar
 • SelimSelim8 ay önce
  Sanki ABD ve Rusya her uzaya gönderdiği sorunsuz gitti de..Şunu başarmak bile büyük iş adamlar en azından bizim gibi Fransıza, Rus a fırlattırmıyor. Kendileri yapmak için gayret ediyor.
 • el rüknettin,ayak şükrettin bin hayrel rüknettin,ayak şükrettin bin hayr8 ay önce
  ahzab suresinin 50.ayetini okumamışlar!bence bu yüzden düşmüş olabilir.daş düşebülür,ayu çıkabülür:)))
 • onuronur8 ay önce
  Düşün işte bu ülkeden bir şey bekleniyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019