İran'dan flaş çağrı: Türkiye, Azerbaycan ve İran...

İran Sınır Kuvvetleri Komutanı General Kasımi Rızayi; İran, Türkiye ve Azerbaycan, sınır işbirliğinin artması için üçlü toplantı düzenlenmesi çağrısında bulundu.

11 Ağustos 2018 Cumartesi 16:22
İran'dan flaş çağrı: Türkiye, Azerbaycan ve İran...

İran Sınır Kuvvetleri Komutanı General Kasımi Rızayi; İran, Türkiye ve Azerbaycan, sınır işbirliğinin artması için üçlü toplantı düzenlenmesini istedi.

İran Haber Ajansı IRNA'nın haberine göre, Rızayi, Türkiye Jandarma Kuvvetleri Komutanı General Arif Çetin ile Maku kenti Boralan sıfır sınır noktasında yaptığı görüşmede, bu oturumlar ve sınır işbirliğinin dost ve kardeş İran ve Türkiye arasında birlik ve beraberliğe sebep olacağını belirtti.

İran ve Türkiye arasında sınır ve güvenlik sorunu olmadığını ifade eden General Rızayi, iki ülke sınır güçlerinin bölgede güvenliğin artması için çaba harcadıklarını söyledi.

General Rızayi, İran ve Türkiye arasındaki Bazorgan, Sero ve Razi sınır kapılarındki geçişlerin kolaylaştırılması ve sürekli olması gerektiğine vurgu yaptı.

General Çetin de, İran ve Türkiye’nin eskiden dost ve kardeş ülke olduklarını ve sınırların iki devlet ve milleti uzaklaştırmayacağını belirterek, iki ülke dostluğundan dolayı sınırlarda tam güvenliğin hakim olduğunu söyledi.

General Çetin, iki ülkenin sınır güvenlikleri için eşya, insan, uyuşturucu kaçakçılığı ve terösistlerle mücadele ettiğini belirterek, Türkiye askeri güçlerinindaha çok işbirliği için İranlı meslektaşları ile işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

Toplantıda sınır bölgelerindeki askeri birimlerin komutanlarının görüşmesi hususunda taraflar anlaşmaya vardılar.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ağustos 2018 Cumartesi 16:22

YORUM YAZ

 • milletmillet8 ay önce
  irana düşman diyen ... azıcık siyaset,sosyoloji okuyun iran ve türkiye birbirine muhtaç devlettir aralarındakı bağın kuvvetlenmesi şart,ortak bir kültürlere sahiptir.
 • vezir bakırcıvezir bakırcı8 ay önce
  iranda vefa dostluk diye bir kavram yoktur günlük manfaatı neyse o . o halde sürün iran
 • halil45halil458 ay önce
  güzel fikir sahane
 • mehmet selim polatmehmet selim polat8 ay önce
  İRAN..ABD VE İSRAİL DÜŞMANIDIR. 
 • mehmet selim polatmehmet selim polat8 ay önce
  BU ÇAĞRIYA İCABET EDİLMESİ GEREKİYOR.
 • MilletMillet8 ay önce
  İrana hiç güvenmem Garabağ meselesinde Ermenileri tutmuştur
 • Ayşe MutAyşe Mut8 ay önce
  Adama GÜNAYDINNNNNNNNNNNNNNNNNderler
 • hakıkathakıkat8 ay önce
  ıran hergun kürt kadledıyor ıran harıtadan sılınecek ıran kokuyu almış sıkışmış köşede kedı gıbı kendını goruyor kuyruğu ele gecmek üzere katıl ıranfars akıtığın kürt kanında boğulacaksın ..oyleya turkıyede ıslamı ulkelerde hep mılıyetcıfaşolar başbakan c baskanı yonetımı olur mıletı dınle aldılaroyları amerıka avrupa demokrasısınde yararlandı laramerıka avrupa da baskanları c baskanları solcudemokratsosyalıst ateıst muhazafakar bu tur görüşler ıslamı ülkelerde teror bolucu olarak lanse edılmış kendı solcu demokrat sosyalıstateıs muhazavakar ve abd avrup lı bu baskanlardan her ısteğinı alırdılar onlar faşo mılıyetcı değildıler işte avrupa amerıka uyandı onlarda mıliyetcı faşo yönetıme geldi çoktaiyi oldu sız islamıler kendınzı ırkcı faşo olacaksınız yonetımde abd avrupa yonetımı de solcu sosyalıs muhafazakar olsun demı işte o boşluktan yararlandınız tanrı trumpu korusun yonetımını
 • ferhat ferhat 8 ay önce
  iran batmakta ve yer yüzünden silinmesine az kalmış bir ülke.Artık varlığını sürdürmek için dünyan kamuoyuna BM t yeyalvarmak zorunda iİRan ın işi bitti. BU Virüs yeryüzünden silinecek inşallah.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Nisan 2019