İran'dan ABD ve Suudi Arabistan'a çok sert uyarı: "Gözümüzü kırpmayız!"

ABD ve Suudi Arabistan'ın 'petrol rafinerileri saldırısı sonrası' İran'ı suçlamaları ile ilgili açıklamada bulunan İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, "Savaş istemiyoruz ama bölgemizi korumak için gözümüzü kırpmayız" ifadelerini kullandı.

20 Eylül 2019 Cuma 15:09
İran'dan ABD ve Suudi Arabistan'a çok sert uyarı: "Gözümüzü kırpmayız!"

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Suudi Arabistan petrol rafinerilerine saldırısı sonrası İran'a yönelik suçlamalara çok sert cevap verdi.

Zarif Suudi Arabistan petrol rafinerilerine yapılan saldırılarla ilgili İran'a yönelik suçlamaların uydurma olduğunu belirtterek, herhangi bir askeri operasyona karşı hazırlıklı olduklarını yineledi.

Zarif açıklamasında, ''Çok ciddi bir şekilde savaş istemediğimizi açıklıyoruz. Bir askeri çatışma ile uğraşmak istemiyoruz. Ama bölgemizi savunma için gözümüzü kırpmayız.'' ifadelerini kullandı.

ABD ve Suudi Arabistan'ı uyardı

Herhangi bir askeri çatışmanın çok büyük zayiata neden olacağını belirten Zarif, ABD ve Suudi Arabistan'ı uyardı.

Washington ve Riyad yönetimi 14 Eylül'de Suudi Arabistan ulusal petrol şirketi Saudi Aramco'ya yönelik saldırılar sonrası, İran'ı suçlayarak saldırılarda kullanılan silahların İran'a ait olduğunu ileri sürdü.

İran ise iddiaları reddederken iki ülkenin İran'a karşı olası bir askeri operasyona girişmemesi uyarısında bulunuyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Eylül 2019 Cuma 15:09

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    13 Ekim 2019