İran'dan AB'ye tehdit gibi uyarı! 'Eğer ABD'ye karşı önleyici adımlar atılmazsa...'

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Avrupa Birliği'ne önemli uyarıda bulundu. Zarif, 'Avrupa, ABD yaptırımları karşısında önleyici adımlar atmazsa, İran buna karşılıksız kalmayacak' dedi.

16 Eylül 2018 Pazar 14:02
İran'dan AB'ye tehdit gibi uyarı! 'Eğer ABD'ye karşı önleyici adımlar atılmazsa...'

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'den Brüksel'e uyarı geldi. Alman basınına konuşan  Bakan Cevad Zarif, "ABD yaptırımlarının etkilerinin telafi edilmesi için Avrupalıların ve diğer imzacı ülkelerin harekete geçmesi" gerektiğini söyledi.

İran Dışişleri Bakanı Tarif bu etkilerin özellikle "petrol ve bankalar" konusunda görüldüğüne işaret etti.

İranlı bakan Zarif, "Avrupa bu şekilde devam ettiği takdirde İran'dan gelecek tepkiye de kendisini hazırlamalıdır" diyerek Brüksel'e mesaj gönderdi.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ülkesinin ABD Başkanı Donald Trump ile doğrudan görüşmeler yapmasının şu aşamada mümkün olmayacağını da dile getirdi. Zarif, "Görüşmeler için zemin bulunmuyor" ifadesini kullandı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Eylül 2018 Pazar 14:02

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Ocak 2019