İran’da tarihi camide yangın çıktı

Mazenderan eyaletinde bulunan tarihi camide çıkan yangın sonucu 19 kişi yaralandı.

13 Temmuz 2018 Cuma 13:52
İran’da tarihi camide yangın çıktı

İran’ın Sari çarşısında yer alan tarihi cami yandı. Tarihi caminin alev almasının ardından caminin etrafında bulunan yaklaşık 10 dükkan da yangına maruz kaldı. İran’ın Mazenderan eyaletinde bulunan tarihi caminin neden yandığı ise henüz bilinmiyor.

Saatler süren yangın caminin etrafında bulunan dükkanlara da sıçramasıyla olayda 19 kişinin yaralandığı belirtildi. İtfaiye ekipleri, büyük bir kısmı tahtadan oluşmuş olan camideki yangını söndürmekte zorluk çekti. Yaralıların çoğunluğunu ise itfaiye memurları oluşturuyor.

Caminin hangi dönemde inşa edildiğine dair farklı görüşler var ancak genel olarak caminin Abbasiler döneminde inşa edildiğine inanılıyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 13:52

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Mart 2019