"İran'da 23 milyon kişi muhtemel su sorunuyla karşı karşıya"

Enerji Bakanlığı Su ve Su Kaynaklarından Sorumlu Bakan Yardımcısı Kasım Takizade Hamisi:"Kırsal bölgelerde sorun daha fazla olmakla birlikte İran'da yaklaşık 23 milyon kişi muhtemel bir su sorunuyla karşı karşıya"

18 Haziran 2019 Salı 13:49
"İran'da 23 milyon kişi muhtemel su sorunuyla karşı karşıya"

İSTANBUL (AA) - İran'da yaklaşık 23 milyon kişinin gelecekte muhtemel bir su sorunu ile karşı karşıya olduğu açıklandı.

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı'na (ISNA) göre, Enerji Bakanlığı Su ve Su Kaynaklarından Sorumlu Bakan Yardımcısı Kasım Takizade Hamisi, "Kırsal bölgelerde sorun daha fazla olmakla birlikte İran'da yaklaşık 23 milyon kişi muhtemel bir su sorunuyla karşı karşıya." dedi.

Ülkede 200 civarındaki yerleşim biriminde mevcut su sistemlerinin yenilenmesi gerektiğini belirten Hamisi, bu iş için 70 ila 80 kenti kapsayan 3 yıl sürecek bir dizi proje için 100 milyon dolarlık bir bütçe ayrıldığını aktardı.

İran'da son belirlemelere göre nüfusun 81 milyonu geçtiği belirtiliyor.


Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Haziran 2019 Salı 13:49

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Temmuz 2019