Seçim 2019 Sayfası

İran resti çekti: ABD'yi pişman edeceğiz!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin dün Ankara'ya giden özel temsilcisi Mahmud Vaizi, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a bir mesaj iletti.

10 Ağustos 2018 Cuma 18:59
İran resti çekti: ABD'yi pişman edeceğiz!

İran’ın resmi haber ajansı IRNA’nın bugünkü haberinde, mesajın içeriği konusunda ayrıntı verilmiyor ama Vaizi’nin dünkü ziyareti sırasında Erdoğan ile, 2015 yılında İran ile uluslararası güçler arasında varılan nükleer anlaşmanın kaderi ve ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımların ele alındığı kaydediliyor.

ABD Başkanı Donald Trump Mayıs ayında 2015’te varılan anlaşmadan çekildiklerini açıklamış ve geçen hafta da İran’a uygulanacak yeni yaptırımlar açıklamıştı.

ABD'Yİ PİŞMAN EDECEĞİZ

Haberde Vaizi’nin, ABD’yi İran’a yönelik yaptırımlarından dolayı pişman etmeye kararlı olduklarını da vurguladığı belirtiliyor. Erdoğan’ın da, Türkiye’nin İran ile ilişkilerin devamını ve ikili ilişkileri geliştirmenin yollarını aramayı istediğini söylediği aktarılıyor. IRNA’nın haberine göre Erdoğan, İran Cumhurbaşkanıyla yakın bir gelecekte yüz yüze görüşmeyi de istediğini söyledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ağustos 2018 Cuma 18:59

YORUM YAZ

 • ferhat ferhat 8 ay önce
  aya valla mı.Onun için mi 1 USD =10000 Tümen onun için mi Meclis başkanını sorguya çekiyor "ne oluyor bu ekonomiye diyorsunuz. Abd nin siizn için uyguladığı herzeyi doğru buluyorum. Sizin ülkeniz yeryüzünden silinmediği sürece Dünya ekonomisi de düzelmez. Batışınıza duacıyız.
 • HalilHalil8 ay önce
  Ulan kanı bozuk lar esed p..çine verdiniz destekle siz inşallah Allah ın ğazabına ugrarsınız
 • hayrihayri8 ay önce
  he he düsmansiniz tamam tamam yuttuk... siyonist yaverleri!
 • ataata8 ay önce
  bu çatışmadan zararlı çıkacağına inanıyoruz...
 • ataata8 ay önce
  biz kesinlikle abd'nin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019