İran resmen dünyaya gözdağı verdi... 527 tonluk silah!

İran, yeni ürettiği 'Fateh' isimli denizaltıyla tüm dünyaya gözdağı verdi. Son dönemlerde savunma sanayi alanında önemli ilerlemeler kaydeden Tahran, yaptığı yeni denizaltıyla donanmasına güç kattı.

13 Ocak 2019 Pazar 09:09
İran resmen dünyaya gözdağı verdi... 527 tonluk silah!

İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Hüseyin Hanzadi'nin bugün yaptığı açıklamaya göre, Fateh denizaltısının üretimi bitmek üzere ve 29 Ocak'ta donanmanın envanterine gireceği kaydedildi.

Saatte 25.9 km hıza sahip 

Yarı ağır bir denizaltı olan Fateh, 527 ton ağırlığında, 250 metre derinliğine inme ve saatte 25.9 km hıza sahip olduğu belirtildi. Fetah'ın gelişmiş bir sonik radar sistemi ile donatıldığı ve füze savunma sistemi kullandığı öğrenildi.

Denizden havaya füze fırlatabilen Fetah denizaltısı, ayrıca 8 adet deniz mayınını taşıyabilecek kapasitede. Fetah'ın envantere girdikten sonra hafif ve ağır denizaltı muadillerinin yapılacağı kaydedildi.

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ocak 2019 Pazar 09:09

YORUM YAZ

 • aburaabura10 gün önce
  çakma sanayi füze yapmış
 • Kürt OgluKürt Oglu10 gün önce
  Bu sapik rafizilerin özüde sözüde takkiye,her seyleri yalan...
 • Mert K.Mert K.10 gün önce
  Maşallah tipinden belli çok ileri teknoloji olduğu. Bir de yüzüyorsa büyük başarıdır.
 • VATANDAŞVATANDAŞ10 gün önce
  belli çok ileri teknoloji metali işleme tekniklerinden belli eğri büyrü :)
 • Eyüp KARAEyüp KARA10 gün önce
  İran birseyler yapmaya calisiyor ama fuze sistemleri haric silahlari eski teknoloji taa sah doneminden kalma ucaklari var

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ocak 2019