Irak genel nüfus sayımına hazırlanıyor

Irak Planlama Bakanı Nuri Sabah Duleymi:"2020 yılının ekim ayında ülke genelinde nüfus sayımı yapacağız. Bunun için gerekli tüm hazırlıkları tamamladık"

21 Mayıs 2019 Salı 14:15
Irak genel nüfus sayımına hazırlanıyor

BAĞDAT (AA) - Irak'ta gelecek yıl genel nüfus sayımı yapılacağı açıklandı.

Planlama Bakanı Nuri Sabah Duleymi, başkent Bağdat'taki bakanlık binasında düzenlediği basın toplantısında,"2020 yılının ekim ayında ülke genelinde nüfus sayımı yapacağız. Bunun için gerekli tüm hazırlıkları tamamladık." dedi.

Genel nüfus sayımı için ülkede siyasi engelin olup olmadığına ilişkin soruya Duleymi, "Sayım için hiçbir siyasi engel ve problemle karşı karşıya değiliz. Siyasi atmosfer sayım için uygun. Sayım yapma amacımız halka hizmet sunmak ve kalkınma." yanıtını verdi.

Duleymi, gelecek yıl yapılacak nüfus sayımı konusunda uluslararası desteğin de bulunduğunu sözlerine ekledi.

Irak'ta en son 1987'de tüm şehirleri kapsayan genel nüfus sayımı yapılmıştı. Ülke nüfusunun yaklaşık 38 milyon olduğu iddia ediliyor.


Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mayıs 2019 Salı 14:15

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Haziran 2019