İnsansız hava aracı 'Çağatay' ilk görevini gerçekleştirdi

Emniyet Genel Müdürlüğü envanterine yeni eklenen ve piste ihtiyaç duymaksızın dikey kalkış-iniş imkanına sahip insansız hava aracı (İHA) "Çağatay", ilk kez bayram trafiğinin denetlenmesinde kullanıldı.

14 Haziran 2018 Perşembe 21:43
İnsansız hava aracı 'Çağatay' ilk görevini gerçekleştirdi

Emniyet Genel Müdürlüğü envanterine yeni eklenen ve piste ihtiyaç duymaksızın dikey kalkış-iniş imkanına sahip insansız hava aracı (İHA) "Çağatay", ilk kez bayram trafiğinin denetlenmesinde kullanıldı. Havacılık Daire Başkanlığı İHA Şube Müdürü Hanifi Sever ile pilotlar, AA muhabirine açıklama yaptı..

18-06/14/1-1528997337.jpg

Emniyet Genel Müdürlüğü envanterine yeni eklenen ve piste ihtiyaç duymaksızın dikey kalkış-iniş imkanına sahip insansız hava aracı (İHA) "Çağatay", ilk kez bayram trafiğinin denetlenmesinde kullanıldı. Maksimum kalkış ağırlığı 50 kilogram olan araca görev gereği istenilen yüksek çözünürlükte kameralar takılabiliyor. Hava aracı ile 100 kilometrelik bir yarıçapta iletişim kurulabilen araç, 25 kilometre uzaklıktan görüntü aktarabiliyor..

Emniyet Genel Müdürlüğü envanterine yeni eklenen ve piste ihtiyaç duymaksızın dikey kalkış-iniş imkanına sahip insansız hava aracı (İHA) "Çağatay", ilk kez bayram trafiğinin denetlenmesinde kullanıldı. Denetim de dronelar da kullanıldı..

18-06/14/2-1528997365.jpg

Havacılık Daire Başkanlığı İHA Şube Müdürü Hanifi Sever, AA muhabirine açıklama yaptı..

Havacılık Daire Başkanlığı pilotları tarafından kontrol edilen İHA'nın yüksek çözünürlüklü kameralarla kaydettiği görüntüler, mobil görüntü işleme aracına aktarıldı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 21:43

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Ocak 2019