İngiltere'den Kaşıkçı açıklaması: Sonu kötü olur

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü iddialarının doğru olması halinde kötü sonuçlar doğuracağını söyledi.

11 Ekim 2018 Perşembe 17:12
İngiltere'den Kaşıkçı açıklaması: Sonu kötü olur

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü iddialarının doğru olması halinde Suudi Arabistan için ciddi sonuçları olacağını söyledi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra öldürüldüğü iddialarının doğru çıkması durumunda Suudi Arabistan için ciddi sonuçları olacağını söyledi. Hunt, "Kendilerini uzun süredir Suudilerin arkadaşları olarak düşünen insanlar bunun çok ciddi bir durum olduğunu söylüyor. Bu iddialar doğruysa, ciddi sonuçlar doğuracaktır. Çünkü dostluklarımız ve ortaklığımız ortak değerlere dayanmaktadır. Gerçekten çok endişeliyiz" dedi.

Dışişleri Bankanı Hunt, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel el-Jubeir ile konuştuğunu ve İngiltere’nin çok endişeli olduğunu söylediğini belirtti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2018 Perşembe 17:12

YORUM YAZ

  • dadaşdadaş5 ay önce
    bir flim dönüyor ama nedir anlayamadım.iyiki deşifre oldular yoksa ülkemize çamur atarlar bu adi ortaklar
  • yücelyücel5 ay önce
    Hee bre bir sen eksiktin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019