İngiliz danışmandan Gazze istifası! Bahreyn'in İsrail'e desteğine dayanamadı

Eski İngiliz Büyükelçi Bahreyn Dışişleri Bakanlığı'nın İsrail saldırısını desteklemesi üzerine Bahreyn’deki danışmanlık görevinden istifa etti.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 21:06
İngiliz danışmandan Gazze istifası! Bahreyn'in İsrail'e desteğine dayanamadı

Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh Halid bin Ahmed bin Muhammed el Halife'nin 11 Mayıs'ta sarfettiği “İsrail'in İran karşısında kendini savunma hakkı vardır” sözlerinin ardından eski İngiliz Büyükelçi Krallık'taki danınşmanlık görevinden istifa etti.

Sosyal medya platformundan Siyonist rejimi destekleyen El Halife, “İran bölgede statükoyu ihlal ettiği, füzelerini ve askerlerini tahliye etmediği sürece, İsrail dahil bölgedeki herhangi bir devlet tehlikenin kaynağını imha ederek kendini savunmaya yetkilidir” yazdı.

Bahreyn'in 1999-2002 yılları arasında İngiliz büyükelçiliği görevini üstlenen Peter Ford, Bahreyn Kraliyet Yardımlaşma Organizasyonu'ndaki danışmanlık görevini sürdürüyordu.

Ford, istifasına İsrail'in desteklenmesini sebep gösterdi.

"İSRAİL'İN SALDIRGANLAŞMASINI CESARETLENDİRİYORSUNUZ"

21st Century Wire'a konuşan Ford, “Bu Bahreyn'in kötüye doğru yolda attığı son adımlardan biridir ve ülkeyi Filistin'i ve Arapları desteklediği kararlı duruşundan ayırmaktadır. Saldırı İran tarafından değil İsrail tarafından başlatılmıştır ve açık bir şekilde Trump'ın nükleer anlaşma kararı sonrası İran'ı kışkırtmak üzere tasarlanmıştır. Bahreyn'in bu tavrının Amerikan büyükelçiliğinin kutsal Kudüs şehrine taşınmasına denk gelmesini anlamakta daha da zorlanıyorum. Bu açıkça İsrail'in saldırganlaşmasını cesaretlendirecektir ve kınanmalıdır” dedi.

(Kaynak:TIMETÜRK)

Haber Tarihi: 16 Mayıs 2018 Çarşamba 21:06

YORUM YAZ

  • hakan tekinhakan tekin5 ay önce
    Bir kişi yetmez böyle onurlu insanların daha fazla olması ve yönetime gelmeleri gerekir ki yönetimdeki siyonistler bertaraf edilsin bu bae çok sorun çıkarıyor Türkiyeye karşı olan tüm terör örgütlerini her türlü destekliyor israilin uşağı bunlar satılmışlar
  • ahmetahmet5 ay önce
    bu itler bir ingiliz kadar olamadılar.
  • HASAN ÜSTÜNDAĞHASAN ÜSTÜNDAĞ5 ay önce
    HELAL OLSUN SANA. SÖZDE MÜSLÜMAN ARAP KRALLARDAN DAHA ADAMMIŞSIN.

Günün Karikatürü

21 Ekim 2018