Muharrem İnce imsakiye bastırdı, iftar duasını değiştirdi!

Muharrem İnce'nin bastırdığı Ramazan imsakiyesinde, iftar duası bölümünden 'Devletimi koru' ifadesini sildiği görüldü.

18 Mayıs 2018 Cuma 12:36
Muharrem İnce imsakiye bastırdı, iftar duasını değiştirdi!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçimler öncesi Ramazan ayının gelmesiyle Kocaeli'deki seçmenlerine Ramazan imsakiyesi dağıttı. İnce'nin dağıttığı imsakiyede yazılı duadaki gariplik dikkatli gözlerden kaçmadı.

Muharrem İnce'nin bastırdığı imsakiyede Cumhurbaşkanı adayının fotoğrafının sağına TRT'de yıllarca Nur Subaşı'nın sesinden okunan dua yazılmıştı. Subaşı, Hz. Muhammed'den nakledilen iftar duasına her seferinde "Allah'ım beni, annemi, babamı, ailemi, milletimi, devletimi ve bütün inananları koru" cümlesini eklemişti.

'DEVLETİMİ' SÖZCÜĞÜ YOK!

Muharrem İnce'nin dağıttığı imsakiyede de aynı iftar duası bir farkla yer aldı. Duada geçen 'devletimi' ifadesi metinde yoktu.

Her fırsatta AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için din ticareti suçlamaları yapan CHP ve adayının seçim dönemine rast geldiği için imsakiye bastırırken, Atatürk'ün altı ilkesinden biri olan ve partinin 6 okla sembolize edilen ilkeleri arasında yer alan "Devlet"i çıkartması şaşkınlığa neden oldu.

Seçim öncesi böyle bir şey yapması çeşitli mecralarda "İnce din ticaretine başladı" yorumlarına neden oldu.

Ancak Muharrem İnce'nin bastırdığı imsakiye ile önemsediğini göstermeye çalıştığı ramazan ayındaki televizyon ve miting programını da buna göre belirlemesi gerekirken, tam da iftar vakti televizyon programlarına katılması hassasiyetin imsakiye ile sınırlı olduğunu gösteriyor.

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 12:36

YORUM YAZ

 • a.k.a.k.5 ay önce
  akit cim , sen madem bu kadar hassassın da neden diyemiyorsun, AYASOFYA yı tekrar camii ye döndürelim diye,elinizi tutan mı var. hadi görelim.kim daha dindarmış.
 • hainlere TAMAM, yeniden DIRILISE DEVAMhainlere TAMAM, yeniden DIRILISE DEVAM5 ay önce
  arkadas Din istismarini da, m. kemal istismarini da, sosyalizm istimarinida ancak biz CHP olarak yapariz, hemide en iyisini..
 • mm5 ay önce
  hani looo senin elinde bira bardaği olacakti ula ince ne kadar riyakarsın beeeee
 • bahonibahoni5 ay önce
  Boş işlerle uğraşıyorsunuz.Bırakın inceyi ben sade vatandaş devletim için ölürüm.Her Türk vatandaşı da ölür.Yok çıkardı.çıkarmadı.Siz biz var mı sen ben var mı biziz.Hep biriz.Yeter ayrıştırmayın.Ben biz tüm medyayı okurum. siz de lütfen hepsini okuyun .Herkes herşeyi okusun.Ayrılmayalım.Ayrıştırılmayalım.
 • ENGİN CANENGİN CAN5 ay önce
  .... BENCE DEVLET KELİMESİNİ TEKRAR KOYMALI.Bİ MANTIGI VARDIR MUTLAKA.AÇIKALAMA GETİRİR.BÖYLE İFTİRALARI MEYDANDA HEMEN AÇIKILIYOR CUNKU

Günün Karikatürü

20 Ekim 2018