• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İmamoğlu'nun ilk icraatı: 4 milyar liralık borçlanma kabul edildi!

Yeniakit Publisher
2024-04-18 16:43:00 -
İmamoğlu'nun ilk icraatı: 4 milyar liralık borçlanma kabul edildi!

İstanbul'da CHP rüzgarı esmeye devam ediyor!.. CHP'li İmamoğlu'nun yeni yönetiminin ilk icraatı 4 milyar liralık borçlanmayı kabul etmek oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi nisan ayı ikinci oturumu, Meclis 1. Başkanvekili Nuri Aslan başkanlığında Saraçhane'deki belediye binasında yapıldı.

Mecliste, İBB Başkanlığı Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Finansman Şube Müdürlüğünün, imar, çevre, kültür, kentsel dönüşüm, sosyal belediyecilik ile toplu ulaşım ve benzeri birçok alandaki yatırım ve hizmet faaliyetlerinde kullanılmak üzere 950 milyon lira iç borçlanma talebi konuşuldu.

Plan ve Bütçe Komisyonu görüşünde, 2019 yılından bu yana komisyonda bekleyen 950 milyon lira iç borçlanma talebi için İBB Başkanına yetki verilmesini uygun gördü.

Mecliste oylanan gündem maddesi, oy birliğiyle kabul edildi.

"2 milyar 250 milyon lira iç borçlanma talebi kabul edildi"

Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Finansman Şube Müdürlüğünün, köprü ve kavşak inşaatları, atık yakma ve enerji üretim tesisleri, termal bertaraf tesisi ile kentsel dönüşüm projelerinin etkinlik ve verimlilik çerçevesinde ilerlemesi ve yeni yatırımların yapılması için 2 milyar 250 milyon lira iç borçlanma talebi de görüşüldü.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Plan ve Bütçe Komisyonu, görüşünde, 2020 yılından bu yana komisyonda bekleyen 2 milyar 250 milyon lira iç borçlanma talebi için İBB Başkanına yetki verilmesini uygun gördü.

İç borçlanma gündem maddesi oylamanın ardından oy birliğiyle kabul edildi.

"1 milyar lira iç borçlanma da kabul edildi"

Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Finansman Şube Müdürlüğünün, yapılan yatırım ve hizmet çalışmalarını Kovid-19 salgınına rağmen kesintisiz sürdürülebilmesi, halkın ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve bozulan nakit akışının iyileştirilmesi için 2024 yılı bütçesi kapsamında 1 milyar lira iç borçlanma maddesi de gündeme geldi.

Plan ve Bütçe Komisyonu, görüşünde 2021 yılından bu yana komisyonda bekleyen 1 milyar lira iç borçlanma isteği için İBB Başkanına yetki verilmesini uygun gördü.

Oylanan gündem maddesi, oy birliğiyle kabul edildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sağol Akit

İstanbul'un borcunu değil, ülkenin borcunu inceleyin 

ali malat

yorumun haberle bir ilgisi yok ama buradan hükümet müslümanlarına bir mesajım var.akp dağılma sürecine girmiştir aha buraya yazın.kendinize barınabileceğiniz bir liman seçin zira yarın açıkta kalabilirsiniz benden dosca uyarmak
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23