Başkan Erdoğan'ı havalimanında İmamoğlu karşıladı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından özel uçakla Ankara'dan İstanbul'a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılayanlar arasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da yer aldı.

19 Nisan 2019 Cuma 07:49
Başkan Erdoğan'ı havalimanında İmamoğlu karşıladı

Mazbatasını alarak resmen göreve başlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Atatürk Havalimanı'nda karşıladı. İmamoğlu göreve başladıktan sonra ilk kez Erdoğan'la bir araya gelmiş oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ilk mesai gününde "Erdoğan İstanbul'a gelecek. Karşılamaya gidecek misiniz?" sorusu yöneltilmişti. İmamoğlu da, "Devlet geleneği ne gerektiriyorsa, benim görevim neyse onu yaparım. Fırsatımız varsa kucaklaşırız" diye cevap vermişti.

Yaşanan bu gelişmenin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde İstanbul'a geldi. İmamoğlu da Erdoğan'ı karşılamak üzere havalimanına hareket ederek karşılama komitesi içerisinde yer aldı.

Kısıklı'daki konutuna geçti

Beştepe'de gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından özel uçakla Ankara'dan İstanbul'a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağı Atatürk Havalimanı'na indi. Erdoğan'ı Devlet Konukevi'nde, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve diğer yetkililer karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ardından Kısıklı'daki konutuna gitti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Nisan 2019 Cuma 07:49

YORUM YAZ

 • nurnur1 ay önce
  yaw arkadaş doğru söylüyor millete yerel yönetimler memur sıfatıyla gemeli ve diğer memurlarlar gibi sorgulanmalı bütün illerden atanmalı ki malı götürmemeli herkese eşt davranmalı şu partili bizim partili olmamalı
 • yawyaw1 ay önce
  Bence belediyecilikte siyaset olmamalı, atama usulü olmalı, çünkü halka hizmet götüreceksin her insan aynı haklara sahip o yüzden belediye başkanları seçimden çıkarılıp atam usulü olmalı
 • Yalaka münafık takiyyeci papazoğluYalaka münafık takiyyeci papazoğlu1 ay önce
  Erdoğan Imansızoğlunu bir kucaklarsa, onun canı çıkar o an
 • bekirbekir1 ay önce
  Ülkenin seçilmiş başkanı görevi ise karşılayacak tabi. Bundan asla gocunmasınlar o parti bu parti yok...
 • şahin aykapşahin aykap1 ay önce
  düne kadar küfrettikleri tanımayız dedikleri başkanımızdanmedet umuyorlar MEŞRUİYET için:) bunlar şeytanla iş tutar utanmazlar da :)
 • meyyidmeyyid1 ay önce
  bu adam takiyenin masterini yapıyor...
 • Dehmaniy KūrdiyDehmaniy Kūrdiy1 ay önce
  Islam adina gùzel şeyler.ekrem bey hidayete erer belki.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019