VEO Vestel tasarımıyla görücüye çıktı! Vestel VEO’nun tasarımını nasıl buldunuz?

Türkiye son yıllarda yerli ve milli üretimlerle göz dolduruyor. Türkiye’nin savunma sanayisindeki yerli üretimini Afrin’deki Zeytin Dalı operasyonuyla gördü. Kendi milli silahlarını yapan Türkiye, şimdi de yerli otomabilini üretiyor. Türkiye’nin önemli kuruluşlarından biri olan, Zorlu Grubu Vestel Elektronik aracılığıyla bir otomobil tasarımı için tescil başvurusu yaptı. 'VEO' adı verilen Zorlu’nun otomobilinin görselleri de ilk kez görücüye çıktı.

11 Ekim 2018 Perşembe 18:10
VEO Vestel tasarımıyla görücüye çıktı! Vestel VEO’nun tasarımını nasıl buldunuz?

Türkiye son yıllarda yerli ve milli üretimlerle göz dolduruyor. Türkiye’nin savunma sanayisindeki yerli üretimini Afrin’deki Zeytin Dalı operasyonuyla gördü. Kendi milli silahlarını yapan Türkiye, şimdi de yerli otomabilini üretiyor. Türkiye’nin önemli kuruluşlarından biri olan, Zorlu Grubu Vestel Elektronik aracılığıyla bir otomobil tasarımı için tescil başvurusu yaptı. “VEO” adı verilen Zorlu’nun otomobilinin görselleri de ilk kez görücüye çıktı.

Yerli otomobil projesi kapsamında kurulan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’nda yer alan beş ‘babayiğit’ten biri olan Zorlu Holding’in ilk yerli otomobilinin tasarımları ortaya çıktı. Türk Patent ve Marka Kurumu’na Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. aracılığıyla yapılan tasarım tescil başvurusunda, otomobilin ilk görselleri de paylaşıldı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2018 Perşembe 18:10

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Mart 2019