AĞAÇ AŞ

İlk iftarı Mehmetçik açtı

Hakkari'nin Irak sınırındaki Şemdinli ilçesinin Balkaya Dağları'nda vatan savunmasındaki Mehmetçik, ramazan ayında iftarın en erken açıldığı bölgede iftar yaptı.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 21:00
İlk iftarı Mehmetçik açtı

Irak sınırındaki 2 bin 400 rakımlı Balkaya Dağları'ndaki üs bölgesinde güvenliği sağlayarak PKK'lı teröristlerle amansız bir mücadele yürüten Mehmetçik, bir yandan da ramazan ayının maneviyatını yaşıyor. Kartal yuvasını andıran üs bölgesine gün içerisinde helikopterle yapılan mühimmat ve yiyecek ikmalinin ardından Mehmetçik, ramazanın ilk iftarı için hazırlık yaptı. Nöbet yerlerinde son teknolojik cihaz ve silahlarla sınırın güvenliğini sağlayan Mehmetçik, dağıtılan kumanyalarla iftar açtı.

Haber Tarihi: 16 Mayıs 2018 Çarşamba 21:00

YORUM YAZ

 • metin ulummetin ulum5 ay önce
  masaAllah, Allah kabul etsin, ne zevkli ve tatli olur, öyle bir ortamda, öyle bir manzarada, o sartlarda oruc tutup, iftar yapmak... keske beni yeniden askere alsalar ama zor, bu yastan sonra.
 • diyarbakırlıdiyarbakırlı5 ay önce
  Sınırdaki kardeşlerimizin Ramazanları mübarek olsun. Biz milletimizden, askerimizden, devletimizden eminiz. Bu resimde bile asker kardeşlerimizin göstermiş olduğu manzara bize her şeyi anlatmaktadır. ALLAH razı olsun.
 • CorumluCorumlu5 ay önce
  Aslanlar rabbim orucunuzu kabult etsin sizi herturlu serden kotulukten korusun. Sayenizde huzur ve guven icinde yasiyoruz mehmetcikler.
 • SalihaSaliha5 ay önce
  Allah kabul etsin!

Günün Karikatürü

20 Ekim 2018