• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İki yüzlü Batı'nın sözde Gazze duyarlılığı!

Yeniakit Publisher
2024-03-17 16:38:00 - 2024-03-17 17:48:22
İki yüzlü Batı'nın sözde Gazze duyarlılığı!

Katil İsrail'in destekçilerinden Almanya'nın Başbakanı Olaf Scholz, Netenyahu'nun Refah kentine saldırmayı planlamasıyla ilgili konuştu.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ürdün temasları kapsamında Kral 2. Abdullah ile görüştü.

Almanya Başbakanı Scholz, İsrail'in Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentine düzenleyeceği saldırının sonucunda yaşanacak çok sayıda sivil kaybın bölgesel barışın sağlanmasını “çok zor” hale getireceğini belirtti.

Katil Netenyahu'nun "Her ne olursa olsun Refah' gireceğiz" açıklamasından sonra gözler bölgeye çevrilirken, sivlliler için güvenli bölge ilan edilen Refah'a operasyon hazırlığı, kamuoyunun tepkisini çekiyor.

Ürdün Kralıyla görüşen Almanya Başbakanı Scholz da, “Bu bir kara saldırısının gerçekleşmesini engellememizi sağlayacaktır. Durumun olduğundan daha kötüye gitmemesi için her şeyi yapmamız gerektiği çok açık. Gazze’den Refah’a kaçanların, orada yürütülen askeri faaliyetler ve operasyonlar nedeniyle doğrudan tehdit altında olması söz konusu olamaz” dedi.

Scholz son olarak Malezya Başbakanı ile görüşmesinde şu ifadeleri kullanmıştı:
ÖNE ÇIKAN VİDEO

"İsrail ile özel ve iyi bir ilişkimiz var. İsrail bize güvenebilir. Alman politikası bu doğrultuda gelişmeye devam edecek."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gültekin

ALMANYA BAŞBAKANI, GERÇEK BİR DEVLET ADAMI OLSAYDI, BAZI DEVLET ADAMLARI GİBİ İSRAİL'E KARŞI NMET VE SERT TAVRINI ORTAYA KOYARDI, ÇÜNKÜ İNSANLIK YOK EDİLİYOR, BUNA HIRİSTİYANI, YAHUDİSİ, MÜSLÜMANI VE İNANMAYANI BİLE ASLA SESSİZ KALAMAZ ÇÜNKÜ ALLAH DÜNYAYI BİZE İNSANCA YAŞAYALIM DİYE İNSANOĞLUNA TESLİM ETMİŞTİR, ALMANYA NE YAPIYOR, İNSANCA YAŞAMI ORTADAN KALDIRANLARA DESTEK VERİYOR, AYNI SUCU İNSANLIK ADINA O DA İŞLEMİŞ OLUYOR AYNEN ALMANLARIN ATALARI OLAN NAZİLERİN YAPTIĞI GİBİ.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23