• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

IKBY Başkanı Barzani'den Türkiye'ye teşekkür

Yeniakit Publisher
2024-04-23 03:22:00 -
IKBY Başkanı Barzani'den Türkiye'ye teşekkür

IKBY Başkanı Barzani, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Erbil’deki görüşmesinde, zor zamanlarda IKBY'ye yapılan yardımlar nedeniyle teşekkür etti.

IKBY Başkanlığından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Irak ziyareti kapsamında IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ve IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile görüşmelerine ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bağdat ziyareti, Iraklı yetkililer ile yaptığı görüşmeler, Türkiye'nin Irak ve IKBY ile ekonomik, ticari ve güvenlik alanındaki işbirliğinin ele alındığı belirtildi.

Türkiye'ye teşekkür etti

IKBY Başkanı Barzani’nin Türkiye ile her alanda ilişkileri geliştirmek istediklerini belirttiği kaydedilen açıklamada, Türkiye'nin zor zamanlarda IKBY'ye yaptığı yardımlar ve işbirliği nedeniyle teşekkür ettiğinin de altı çizildi.

Açıklamada, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani’nin de Türkiye ile ekonomik ve ticari ilişkileri geliştirmeyi arzu ettiklerini belirttiği, IKBY'deki Türk firmaları için yatırım ve ticaret imkanlarının olduğu ve zor ekonomik dönemlerde bile çalışmaları sürdürmeleri nedeniyle teşekkür ettiği aktarıldı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Öte yandan Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesut Barzani de X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmekten memnun olduğunu belirtti.

Kaynak: AA

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hakikat

Yazıklar olsun. Burada oturanlardan biri bizim başkanımız. Peki diğeri kim? Hangi sıfatla böyle bir ilişkiye nail oluyor? Devlet başkanı oldu da haberimiz mi yok?

ERHAN YÜKSEL

Efendim; Irak ile yapılan anlaşma. Bence, Dünyanın en büyük projelerinden birisi. Hem, jeopolitik. Hemde, jeostratejik bir proje. Bölgeyi,uçuracak. Lakin! Çoklu, istihbarat ve güvenlik ön plana alınarak ilerleme yapılmalı. Bazılarının hayalleri,bu proje ile çöp olacağından. Her türlü, oyun oynanacaktır. O, şirket - kişi-kuruluş -ülkelere katiyetle Toprak satışı,olmamalı. Arz ederim.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23