• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İhsan Şenocak Hoca Tevhid sancağının Müslümanlar için önemini anlattı! Osmanlı hilal yıldızlı bayrağı niye yaptı?

Yeniakit Publisher
2024-01-04 22:24:00 - 2024-01-05 00:42:58
İhsan Şenocak Hoca Tevhid sancağının Müslümanlar için önemini anlattı! Osmanlı hilal yıldızlı bayrağı niye yaptı?

Fıkıh Doktoru İhsan Şenocak, Kelime-i Tevhid sancağını taşıyan İsmail Aydemir'in darbedilmesini Yeni Akit'e değerlendirdi.

 Taha Emre Özdemir Ankara 

2024'ün ilk saatlerinde İstanbul büyük bir eyleme ev sahipliği yaptı. Yüz binlerce vatandaş, sabahın ilk saatlerinde Galata Köprüsü'ndeki "Şehitlerimize rahmet, Filistin'e destek, İsrail'e lanet" mitinginde buluştu.

Miting dönüşünde İsmail Aydemir adlı vatandaş, elinde Kelime-i Tevhid yazılı sancakla yürürken, Ege Akersoy'un saldırısına uğradı. Aydemir, Kelime-i Tevhid'in anlamından bihaber çevreler tarafından "Hilafet propagandası" yapmakla suçlandı.

"KELİME-İ TEVHİD YAZILI BAYRAK AY YILDIZLI BAYRAK DEMEKTİR"

Kelime-i Tevhid yazılı sancağın Müslümanlar için önemini anlatan Fıkıh Doktoru İhsan Şenocak, "Osmanlı'da akıncı askeri ölene kadar bayrağını vermezdi. Cihadı böyle yapıyorlardı. Hepsi şehit düşerse üzerinde Kelime-i Tevhid yazılı bayrak çiğnenmesin diye de hilal yıldızlı bayrağı yaptılar. Hilal; La İlahe İllallah'ı, yıldız da; Muhammedür Resulullah'ı anlatıyor. Dolayısıyla Türk bayrağı dediğimiz bu bayrak aynı zamanda Kelime-i Tevhid'in yazıdan şekle dökülmüş halidir. İkisi aynıdır. Yani Kelime-i Tevhid yazılı bayrak, ay yıldızlı bayraktır." dedi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Dr. Şenocak Osmanlı'nın Kelime-i Tevhid'e verdiği değeri şöyle özetledi: Ecdadımız Allah'ın ve Peygamberimizin (sav) adına kendi canından daha çok değer verdi. Ben öleyim, çiğneneyim ama Kelime-i Tevhid çiğnenmesin diye hilal yıldızlı bayrağı yaptılar.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Orhan

Türkiye'nin bayrağı kanunlarla açık şekilde belirtilmiştir. Ülkemizde bayragimiz hariç başka bayrak kabul edilemez. Osmanlı Imparatorlugu yiklidi. Bunu anlamayan kesim Ibrahimi dinlerin peşinde giden çeyreklerdir.

lan bak git

Tamamda ei alcaklar, burasi laik Turkiye cumhuriyeti. burada her turlu dinden insan var. herkesin islama inanmasi mecburdegil,Sayenizde islamdan nefret etmeye basladim
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23