• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İHH yetimleri buluşturdu

“Dünya Yetimler Günü” dolayısıyla İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’nın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen farklı ülkelerden 50 yetim; savaşların durmasını, barışın gelmesini ve huzura kavuşmalarını istedi.

2019-05-21 15:04:00 -
İHH yetimleri buluşturdu

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) tarafından ilan edilen “Dünya Yetimler Günü” dolayısıyla İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) davetlisi olarak Türkiye’ye gelen farklı ülkeden 50 yetim, dünyada barış, özgürlük ve huzurun hakim olmasını istedi. Yetimler, İHH’nın Fatih’teki merkezinde düzenlenen basın toplantısında, geleceğe ilişkin düşüncelerini paylaştı.

Azerbaycan, Bosna-Hersek, Filistin, Lübnan, Pakistan, Kırgızistan, Etiyopya, Irak, Suriye, Afganistan ve Çeçenistan gibi ülke ve bölgelerden gelen yetimler, tüm çocukların ancak barış ve huzur ortamında mutlu olabileceklerini dile getirdi. Filistinli yetim Hala Abdulrahim, Lübnan’daki bir kampta büyüdüğünü ve asıl vatanı olan Filistin’i hiç görmediğini belirterek, “Bir mülteci kampında yaşıyorum. Ülkemi hiç görmedim. Filistin’i sadece dedemin anlattığı hikayelerden biliyorum. Orada özgürce yaşamayı istiyorum” dedi.

Azerbaycanlı Arif Sadigova ise iki arzusu olduğunu vurgulayarak, “Bütün çocukların gülmesini istiyorum. Hiçbir çocuk kurşunların ve bombaların altında kalmasın ve ezilmesin. Hepsinin yüzleri gülsün” diye konuştu. Doğu Türkistanlı Alma Farak Rahime ise şunları kaydetti: “Doğu Türkistan’da çocuklar, kamplarda yaşıyor. Her çocuk okumak istiyor ama okuyamıyor. Onların Uygurca konuşmaları yasak. Baskı ve tehditlerden dolayı Çince konuşuyorlar. Hepsinin anne ve babasının yanında olmasını istiyorum. Uygurlu çocukların anne ve babaları cezaevlerine atılıyor. Uygurlu çocuklar için barış, özgürlük istiyorum. İHH’ya teşekkür ediyorum.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı