• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İHH İncirlik mitingini güvenlik sebebiyle yarıda kesti!

Yeniakit Publisher
2023-11-05 16:21:00 - 2023-11-05 16:25:14
İHH İncirlik mitingini güvenlik sebebiyle yarıda kesti!

İHH İnsani Yardım Vakfı Mütevelli üyesi Osman Atalay, İncirlik üssünde düzenlenen mitingin provokatörlerce taşkınlık çıkartılması üzerine planlanandan erken bitirildiğini söyledi.

İHH öncülüğünde duyarlı Müslümanlar, siyonist İsrail'İn Gazze'ye yönelik saldırılarını ve saldırılara destek veren ABD'yi protesto etmek üzere İncirlik Üssü'ne gitti.

Türkiye genelinden gelen eylemcilere Kur'an'ı Kerim tilaveti yapılırken, araya sızan bir grup İncirlik Üssü'ne girmeye çaıştı.

Emniyet güçleri provokatörlere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı Mütevelli üyesi Osman Atalay, mitingin güvenlik sebebiyle yarıda kesildiğini söyledi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Atalay, "Adana İncirlik Hava Üssü önünde düzenlediğimiz İsrail'i protesto gösterisinde bir grup öfkeli miting katılımcısının üsse doğru yürümesi üzerine güvenlik güçlerinin müdahalesi oldu.
Mitingimizi güvenlik sebebiyle yarıda kesmek zorunda kaldık." dedi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

MANİDAR

O kadar yolu gidenler ne için o kadar yol gittiler bunun için mi ? Yazık..

fetösavar

protesto mitingi bizim güvenlik güçlerine mi yapılıyor.. enteresan... yahu bizim polisi niye zora sokuyorsunuz. girip askerleri mi döveceksin, öldüreceksin... olmaz. bunlar zavallı hareketler.. tabii ki protesto yapılır. burada maksat bağırıp onları perişan etmek değildir. dünyanın, türkiyenin, ya da uyuyan halkı uyandırmak, dikkati üzerlerine çekmek, gündem ve politika oluşturmaktır... hatta çadır kurulmalı, yolları çeşitli engeller ile en azından kırmızı boya ile kan çağrıştırılmalı, bir şekilde adamları rahat bırakmamalıyız... nasıl hdp önünde anneler.. bu iş böyle yapılır... ısrarla, sabırla, mantıkla...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23