İdai kasırgası Zimbabve'yi vurdu! En az 31 kayıp var

Zimbabve'yi dağıtan Idai kasırgası sonucu ülkenin güney bölgesinde en az 31 kişi hayatını kaybetti, 100'den fazla kişinin de kayıp olduğu belirtildi.

17 Mart 2019 Pazar 12:52
İdai kasırgası Zimbabve'yi vurdu! En az 31 kayıp var

Zimbabve'yi vuran Idai kasırgası ülkenin güney bölgesinde en 31 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olurken, 100'den fazla kişinin de kayıp olduğu duyuruldu.

ZimbabveBaşkanı Emmerson Mnangagwa kurtarma operasyonlarının devam ettiğini açıklayarak: ''düşüncelerim ve dualarım Idai kasırgasından etkilenenlerle, Zimbabve silahlı kuvvetleri ve arama kurtarma çalışmalarına katkıda bulunan yerel ve küresel ortaklarımıza teşekkür ediyorum'' dedi.

1.5. milyon kişi etkilendi

Ülkede afet hali ilan edilirken, kasrıganın Pazartesi günü ülke sınırlarını terk etmesi öngörülüyor. Birleşmiş Milletler'in verilerine göre Mozambik, Malavi ve Zimbabve'de topam 1.5 milyon kişiyi etkiledi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mart 2019 Pazar 12:52

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mart 2019