Hocalar sahaya indi

Kırşehir’de görev yapan din görevlileri, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının sunduğu hizmetler kapsamında etkin rol üstleniyor.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 14:49
Hocalar sahaya indi

Kırşehir’de, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının çeşitli hizmetleri, din görevlilerince mahalle sakinlerine ulaştırılıyor.

Kırşehir’de görev yapan din görevlileri, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının sunduğu hizmetler kapsamında mahallelerinde ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi, okullara kitap bağışı, ramazan etkinlikleri gibi çalışmalarda etkin rol üstleniyor. 

"Hoca camide’ diye bilinen bir algı vardı yıllardır. İşleye işleye insanların kafasına yerleştirmek istediler” diyen Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman, “Hoca artık mahallesinde ve mahallesinin her türlü ihtiyacına koşan bir durumda olacak inşallah. Mahalle hocası olacak, cami hocası değil” dedi.

Yardımlar ulaştırılıyor

Türkiye Diyanet Vakfının gönderdiği yardım çeklerini de yine imamlar aracılığıyla mahallelere dağıttıklarını söyleyen Yaman, geçen yıl yaklaşık 500 çek geldiğini, 500 kadar çeki de Kırşehir’deki hayırsever insanlardan temin ettiklerini söyledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Mayıs 2019 Pazartesi 14:49

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Haziran 2019