• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hizbullah İsrail'e ait 2 tankı daha vurdu

Yeniakit Publisher
2023-10-15 18:22:00 -
Hizbullah İsrail'e ait 2 tankı daha vurdu

Hizbullah, Lübnan'ın güney sınırında İsrail'e ait 2 tankın daha güdümlü tanksavar füzeleriyle vurulduğunu, 5 askeri noktaya da silahlı saldırı düzenlendiğini duyurdu.

Hizbullah Hareketi, sabah saatlerinden bu yana Lübnan üzerinden İsrail'e gerçekleştirdiği güdümlü tanksavar füze saldırılarına ilişkin bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, İsrail sınırı üzerinde yer alan Hanita yerleşim biriminde konuşlu İsrail'e ait "Merkava" tipi 2 tanka güdümlü tanksavar füzesi ile saldırı gerçekleştirildiği belirtilirken, olayda "bazı İsrail askerlerinin öldüğü, bazılarının ise yaralandığı" iddia edildi.

Hizbullah açıklamasında, söz konusu saldırının İsrail bombardımanında ölen Lübnanlı gazeteci İssam Abdullah ile 2 Lübnanlı sivil için gerçekleştirildiği ifade edildi.

İsrail'e ait 5 askeri noktaya silahlı saldırı

Öte yandan Hizbullah milislerinin sınırda İsrail'e ait 5 askeri noktaya silahlı saldırı düzenlediği belirtildi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Hizbullah'tan yapılan açıklamada, sınır üzerinde çatışmaların çıktığı ve İsrail'in Cel el-Alem, Birket Rişe, Ramya, Manara ve Abaad bölgelerindeki askeri noktalarına silahlı saldırılar düzenlendiği ifade edildi.

 

 

 

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

İran Hizbullah bunlar israile karşı savasmazlar bunlar israil abd ab ve kafirlerin dostu bunlar suriyede yemende afganistanda ırakta Müslüman kanı akıtıllar bunlar iki yüzlü münafık fasık kafirlerin dostudurlar inanmayın eyyy Müslümanlar.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23