Hisarcık tarihinin ilk kadın muhtar adayı

Kütahya’nın Hisarcık ilçe tarihinde ilk defa bir kadın Yerel Seçimlerde Yeşilhisar Mahalle Muhtarlığı’na aday olduğunu açıkladı.

14 Şubat 2019 Perşembe 11:49
Hisarcık tarihinin ilk kadın muhtar adayı

Kütahya’nın Hisarcık ilçe tarihinde ilk defa bir kadın Yerel Seçimlerde Yeşilhisar Mahalle Muhtarlığı’na aday olduğunu açıkladı.


Yeşilhisar Mahalle Muhtarlığı’na aday olan Anadolu Üniversite İşletme ve İş İdaresi Bölümü mezunu 4 çocuk annesi ev hanımı Fatma Özyurt, kadınların yönetimin her kademesinde yer almasını gerektiğini düşündüğünü ifade ederek,” Toplumda, “Erkeklerin yapamadığını kadın nasıl yapar?” gibi bir ön yargı var. Bu tabuları yıkarak bir farkındalık oluşturmak ve sıradan olan şeyleri değiştirmek adına insanlarında “Adaylığını koy” önerileri üzerine doğup büyüdüğüm mahalleme muhtar adayı oldum. Mahallemize artık bir kadın eli değmesini istiyorum. Mahalle halkının bayana daha rahat ulaşıp, derdini anlatabileceğini düşünüyorum. Çünkü şu an listemde 6 bayan azam mevcut. Seçilmem ya da seçilmemem çok önemli değil, amacım kadınların da toplumun her kademesinde var olduğunu ispatlamak. Ev hanımı olduğum için muhtarlığı ek işim değil, tek işim olarak göreceğimden herkes emin olabilir. Mahallemizi hep birlikte yöneteceğiz. Mahallemizin sakini değil, sahibi olacağız. Dürüstlüğümü ve samimiyetimi vaat olarak ortaya koyuyorum” diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2019 Perşembe 11:49

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    15 Ekim 2019