Hırvatistan'da Türk Filmleri Haftası başladı

Başkent Zagreb'de Yavuz Turgul'un "Av Mevsimi" filmiyle başlayan etkinlik büyük ilgi gördü

21 Mayıs 2019 Salı 22:42
Hırvatistan'da Türk Filmleri Haftası başladı

ZAGREB (AA) - Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de "8. Türk Filmleri Haftası" etkinliği başladı.

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından Hırvatistan-Türkiye Dostluk Derneği iş birliğinde başkent Zagreb'deki Avrupa Sineması'nda Yavuz Turgul'un "Av Mevsimi" filmiyle açılışı gerçekleşen etkinlik büyük ilgi gördü.

Türkiye'nin Zagreb Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan, burada yaptığı konuşmada, bu yılki Türk Filmleri Haftası'nın oldukça zengin bir içerikle sinemaseverlerle buluşacağını söyledi.

Hırvatistan-Türkiye Dostluk Derneği Başkanı Goran Beus Richembergh da sinema haftası etkinliğiyle Türkiye'nin sanat ve kültürünün Hırvatistan'da tanıtılma imkanı bulduğunu belirterek, Hırvat halkının bu etkinliğe oldukça ilgi gösterdiğini ifade etti.

Zagreb'de 26 Mayıs'a kadar devam edecek etkinlik kapsamında "Buğday", "Kalandar Soğuğu", "Kardeşim Benim", "Bütün Saadetler Mümkündür", "Rüya", "İftarlık Gazoz", "Sofra Sırları", "Rafadan Tayfa Dehliz Macerası" ve "Ahlat Ağacı" filmleri sinemaseverlerle buluşacak.


Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mayıs 2019 Salı 22:42

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Haziran 2019