Hiranur hayırseverlerin yardımını bekliyor

Akit’e konuşan Hiranur Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kul ve Genel Koordinatörü Cihat Taş Hoca, binlerce lirayı bulan giderlerinin olduğunu ve öğrencilerden tek kuruş para almadıklarını belirterek, "Hayırsever vatandaşlarımızdan ve ilgili kurumdan destek bekliyoruz” dedi.

19 Mayıs 2019 Pazar 14:31
Hiranur hayırseverlerin yardımını bekliyor

 Hakkı Bilir  İstanbul 

Her yıl yüzlerce hafız yetiştiren ve binlerce gencimize Allah’ın kelamını öğreten Hiranur Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kul ve Genel Koordinatörü Cihat Taş Hoca, Akit’e konuştu. Vakıflarının amacının İslami şuurla donatılmış gençler yetiştirmek olduğunu kaydeden Kul, “2010 yılından bu yana Sancaktepe’deki kursumuzda 600 hafız yetiştirdik. Şu an 300 Suriyeli olmak üzere toplamda 750 öğrenciye kursumuzda eğitim veriyoruz. Öğrencilerimizden tek kuruş para almıyoruz. Aylık 25 bin Türk Lirası elektrik, 10 bin lira civarında ise su faturamız geliyor. Doğalgaz ve diğer giderler de var. Hakk’ın rızasını gözeterek gayret gösteriyoruz. Bu minvalde de hayırsever vatandaşlarımızdan ve ilgili kurumdan destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Genel Koordinatör Cihat Taş Hoca ise, “Genç nesle ulaşmamız lazım. 750 talebemiz var. Bunların giyeceği, yiyeceği, bakımı, ilmi ihtiyaçları bütünüyle bize ait. Ekseriyeti yetim çocuklar. Bunların bakımını biz üstlendik. Bu devam eden bir müessese, maddi anlamda giderlerimizi karşılayamıyoruz. Onun için hayırseverlerin yardımını bekliyoruz” dedi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 14:31

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Haziran 2019