• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hilal Kaplan çok fena kudurtacak! Helal olsun bacım

Yeniakit Publisher
2023-05-03 14:25:00 - 2023-05-03 22:12:05
Hilal Kaplan çok fena kudurtacak! Helal olsun bacım

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Doğu'daki belediye imkânlarını Kandil'e peşkeş çekmeye hazırlanan, Yerel Yönetimler Özerklik Şartı'ndaki çekinceleri kaldırma sözünü defaatle tekrar ederek hem mali hem de kolluk özerkliği vaat eden, Demirtaş başta olmak üzere hapisteki tüm PKK'lı "tutsak"ları salmayı "müjdeleyen" ama Çankırı'ya, Yozgat'a, Trabzon'a gidince "Kandil'i başlarına yıkacağız" diyebilen muhalefetin riyakârlığını gözler önüne serdi.

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Doğu'daki belediye imkânlarını Kandil'e peşkeş çekmeye hazırlanan, Yerel Yönetimler Özerklik Şartı'ndaki çekinceleri kaldırma sözünü defaatle tekrar ederek hem mali hem de kolluk özerkliği vaat eden, Demirtaş başta olmak üzere hapisteki tüm PKK'lı "tutsak"ları salmayı "müjdeleyen" ama Çankırı'ya, Yozgat'a, Trabzon'a gidince "Kandil'i başlarına yıkacağız" diyebilen muhalefetin riyakârlığını gözler önüne serdi. 

Kaplan, yazısında şunları kaydetti: 

" 'Yarın Bay Kemal ve yardımcıları Kürdîstan Bölgelerinde miting yapacak. Burda verilecek mesajlar çok önemli. Kürdîstan halkı bu mesajları dikkatle dinleyecektir.'

HDP'nin yeni sürümü olan Yeşil Sol Parti gönüllüleri hesabından Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Ekrem İmamoğlu ile birlikte yaptığı Ağrı, Van ve Batman mitingleri böyle duyurulmuş. Gören göz için her şey açık ve net aslında.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Doğu'daki belediye imkânlarını Kandil'e peşkeş çekmeye hazırlanan, Yerel Yönetimler Özerklik Şartı'ndaki çekinceleri kaldırma sözünü defaatle tekrar ederek hem mali hem de kolluk özerkliği vaat eden, Demirtaş başta olmak üzere hapisteki tüm PKK'lı "tutsak"ları salmayı "müjdeleyen" ama Çankırı'ya, Yozgat'a, Trabzon'a gidince "Kandil'i başlarına yıkacağız" diyebilen garip bir riyakârlık hâli..."

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gayri Müslim

Amin ecmain, bacım.

Rabia Zafer

ÇOK DOĞRU YAZMIŞ AYNEN ÖYLE.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23