HDP'li vekillerin provokasyonuna polis müdahale etti!

HDP'li milletvekillerinin de aralarında bulunduğu bir grup, İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanarak açıklama yapmak istedi.

20 Ağustos 2019 Salı 16:14
HDP'li vekillerin provokasyonuna polis müdahale etti!

İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine yapılan kayyum atamalarına tepki amacıyla İstanbul Adalet sarayı önünde basın açıklaması yapmak isteyen gruba, polis müdahalede bulundu.

HDP milletvekilleri Ahmet Şık, Musa Piroğlu, Oya Ersoy, Züleyha Gülüm ve Filiz Kerestecioğlu ile bir grup avukat, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yapmak istedi.

Polis yetkilileri, basın açıklamasının, adliye önünde yapılmasına izin verilmeyeceğini, adliyenin karşısındaki meydana gitmeleri yönünde uyarıda bulundu. Bunun üzerine gruptakiler ile polis arasında tartışma başladı.

Grubun dağılmaması üzerine polis müdahalede bulundu.

Müdahale sırasında bir polis memuru ayağından hafif yaralandı.

Daha sonra adliyenin karşısındaki meydanda bir araya gelen gruptakiler basın açıklaması yaptı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Ağustos 2019 Salı 16:14

YORUM YAZ

  • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer27 gün önce
    Açıklama..yapmak..istemişler..ha..Gemi..iyice..azıya..aldı..Bu..İtrail..beslemeleri.. size..anladığınız..dilden..konuşmak..lazım..M.Kamal..dersime..ne..yaptı..bak..nasıl..seviyorsunuz.Aynısını..Müslüman..olmayan..İSRAİL-ABD..beslemelirine..yapmak..şart..oldu.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Eylul 2019