HDP'den 'medya maymunu' Levent Gültekin'e yalanlama geldi

Çizdiği zikzaklar sonucu adı 'Medya maymunu'na çıkan Levent Gültekin, bir televizyon programında HDP'den milletvekili adaylığı için dolaylı yoldan teklif geldiğini ve gelen teklifi reddettiğini açıklamıştı.

13 Haziran 2018 Çarşamba 14:15
HDP'den 'medya maymunu' Levent Gültekin'e yalanlama geldi

KRT televizyonuna konuk olan Levent Gültekin, HDP'den milletvekili adaylığı için dolaylı yoldan teklif geldiğini ve gelen teklifi reddettiğini açıklamıştı. Gültelkin "Türkiye'yi değil, kendimi düşünmüş olsaydım aday olurdum" diyen Gültekin, "HDP'li olduğumda Türkiye'nin yüzde 90'ı artık bana kulak vermeyecek, dinlemeyecekler, bu HDP'li diyecekler" demişti.

Ancak HDP, Levent Gültekin'i yalanladı. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım, sosyal medya hesabından "Levent Gültekin’e, HDP’den ne resmî ne gayri resmî ne direk ne de dolaylı hiç bir adaylık teklifi yapılmamıştır. Olmayan teklif nasıl Red edilir anlayamadım" açıklaması yaptı.

Gültekin ise Yıldırım'a "Benim böyle bir açıklamam, sözüm var mı? Kimliğinizde eş genel başkan yardımcısı yazıyor, böyle gayrı ciddilik olur mu? Başlığa bakarak açıklama yapmak ayıp değil mi? HDP genel başkan yardımcısı ile konuştum onun sözünün bir anlamı yok dedi, ne olacak şimdi?" cevabını verdi.

Ancak görüntülerde sunucunu "HDP'den geldi mi teklif" sorusuna Gültekin "dolaylı yoldan geldi, benim arkadaşlarıma 'Levent düşünürse teklif etmeyi düşünüyoruz' diye geldi" cevabını veriyor.

Haber Tarihi: 13 Haziran 2018 Çarşamba 14:15

YORUM YAZ

  • HASANSUCUHASANSUCU4 ay önce
    sizin gibi düşünmüyor diye ...

Günün Karikatürü

18 Ekim 2018