• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hayırda yarışıyorlar

Kızılay, TİKA, Deniz Feneri ve İHH, dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor.

Yeniakit Publisher
2019-05-23 14:12:00 - 2019-05-23 14:26:44
Hayırda yarışıyorlar

Kızılay; Türkmen ve Pakistanlılara, TİKA Kenyalılara, Deniz Feneri Makedonya’da yetimlere ve İHH da Bangladeş’te ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunup, iftarlar veriyor.

Kızılay’dan ramazan kolisi ve un

Türk Kızılay, Pakistan’daki ihtiyaç sahibi 300 aileye ramazan yardımı dağıttı. Pakistan’ın Haripur kentinde yer alan, Afganistan’dan gelen Türkmen mültecilerin bulunduğu kampta kalan 150 aile ile bölgede yaşayan 150 ihtiyaç sahibi Pakistanlı aileye ramazan kolisi ve bir çuval un verildi. Gıda dağıtımında konuşan Türk Kızılay Pakistan Delegasyonu Başkanı İbrahim Carlos Camilo, “Bu yardımlar Türk halkının Pakistan’daki kardeşlerimize bir yardımıdır” dedi. Kızılay, ramazan boyunca Pakistan’da 2 bin koli gıda dağıtımı, iftar organizasyonları ve yetimler için bayramlık kumaş dağıtımı yapacak.

İHH’dan Bangladeş’te ramazan yardımı

İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından Bangladeşli ihtiyaç sahiplerine ramazan ayı için gıda yardımı yapıldı. “Ramazan Birlikte Güzel” sloganıyla yola çıkan İHH ekibi, Bangladeş’teki bin 995 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardım paketi ulaştırırken bölgedeki yetimhanelerde kalan çocuklar için de iftar organizasyonları düzenledi. Ramazan çalışmaları kapsamında Bangladeş’te bulunan İHH ekibi, yardıma muhtaç olduğu tespit edilen 400 Bangladeşli aileye gıda yardımı yaptı. Ramazan’ın başından beri bölgede dağıtılan gıda yardım paketi adedi de bin 995’e yükselmiş oldu.

TİKA’dan Kenyalılara gıda yardımı

Doğu Afrika ülkesi Kenya’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) 500 aileye gıda yardımı yapıldı.

Başkent Nairobi’de Al-Huda Camii ve Adam’s Arcade Camii’nde, ülkenin en büyük gecekondu mahalleleri Mukuru ve Kibera ile Nairobi’ye 3 saat uzaklıkta Nakuru kentindeki Hadassah’da 500 aileye gıda yardımında bulunuldu. Yardımdan faydalanan ailesine tek başına bakmakla yükümlü Kibera sakini Asmin Mbarıa, 2’si ilkokul, 2’si de lise çağında olan çocuklarına iki öğün yemek sağlamakta zorlandığını belirtti.

Deniz Feneri’nden yetimlere iftar

Deniz Feneri Derneği ile Eğitim Bir-Sen tarafından Dünya Yetimler Günü vesilesiyle Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te 100’ün üzerinde yetim ve yakınları için iftar sofrası kuruldu. Deniz Feneri ve Eğitim-Bir-Sen adına konuşan Erol Ermiş 3 yıldır bütün Balkan ülkelerindeki kardeşlerini kucaklaşabildiklerini söyledi. Ermiş, Balkanlar’da bulunmayı ve buradaki ihtiyaç sahiplerine hizmet edebilmeyi hayatının en anlamlı uğraşlarından biri olarak gördüğünü aktardı. Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki düzenledikleri iftar programına 100’ün üzerinde yetim ve yakınlarının katıldığını belirtti.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı