Seçim 2019 Sayfası

Kaliforniya'da harita değişiyor! 3'e bölünecek

ABD'nin Kaliforniya eyaletinin 3 bölgeye ayrılmasını teklif eden önerinin referanduma götürülmesi için gereken imza sayısına ulaşıldığı belirtildi.

14 Haziran 2018 Perşembe 17:44
Kaliforniya'da harita değişiyor! 3'e bölünecek

ABD'nin Kaliforniya eyaletinin 3 bölgeye ayrılmasını teklif eden önerinin referanduma götürülmesi için gereken imza sayısına ulaşıldığı açıklandı. Eyalette 6 Kasım'da yapılması planlanan referandum, 435 sandalyeli Temsilciler Meclisi'nin tamamının ve 100 sandalyeli Senato'nun da 3'te 1'inin (33) yenileneceği ara seçimlerde halka soru olarak sorulacak.

Yapılması için 420 bin imza toplanan referandumda halk, eyaletin 'Kaliforniya, Kuzey Kaliforniya ve Güney Kaliforniya' şeklinde 3 ayrı eyalet olarak ayrılıp ayrılmayacağı yönünde oy kullanacak.

Referandumda eyaletin 3'e ayrılması yönünde bir karar çıkması halinde bile tasarının, ABD Kongresi'nin onayından geçmesi gerekiyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 17:44

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Nisan 2019