YPG'ye operasyon Evanjelistleri çılgına çevirdi! Erdoğan'a saldırdı

Türkiye’nin Fırat’ın doğusundaki terör hedeflerini yok etmek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı ABD’li Evanjelikleri çıldırttı. "İkinci İsrail devleti projesi çöktü" itirafının ardından Evanjelik lider Pat Robertson, Türkiye’yi ve Trump’ı hedef alan bir kara propagandaya imza attı.

10 Ekim 2019 Perşembe 08:12
YPG'ye operasyon Evanjelistleri çılgına çevirdi! Erdoğan'a saldırdı

Türkiye’nin, Suriye’de Fırat’ın doğusundaki terör örgütü PKK/YPG’yi hedef alan "Barış Pınarı" operasyonuna son olarak Evanjeliklerden de tepki geldi. Evanjelik tepkinin, Suriye’nin kuzeyinde “İkinci İsrail devleti kurma” hayalinin suya düştüğü itirafından hemen sonra gelmesi dikkat çekti. Washington Post’un haberine göre evanjelik Hristiyanların önde gelen isimlerinden Pat Robertson, Başkan Donald Trump’ın Suriye’den asker çekilmesi planına sert eleştiriler yönelterek, “Trump Tanrı’nın desteğini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya” dedi. Evanjelik Hristiyanlar, ABD Başkanı Donald Trump’ın en önemli destekçi kitlesini oluşturmaları ve İsrail’in Ortadoğu’da yürüttüğü işgal ve ilhak politikasına destekleriyle biliniyor.

Erdoğan’ı hedef aldı

Trump’a bir dönem verdiği yoğun destekle tanınan ve televizyonlarda yaptığı siyasi yorumlarla Evanjelistlerin ülkedeki en önemli temsilcileri arasında yer alan Robertson, İsrail ve ABD’nin bölgedeki planlarına set çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a skandal ifadelerle saldırmaktan geri durmadı. Trump’ı Suriye’deki ABD destekli terör yapısına “ihanet” ile suçlayan ve “dehşete düştüğünü” söyleyen Robertson, “Onun (Erdoğan) için ABD’nin müttefiki demek saçmalık, o kendisi için var” ifadesiyle adeta düşmanca bir tavır takındı.

Kara propaganda

Ülkede, Hristiyan Yayın Şebekesini (CBN) kuran Pat Robertson, bu son yorumları televizyon kanalındaki kendi özel programında dile getirdi. ABD Başkanı’nın şimdi de “Hristiyanların ve Kürtlerin Türkler tarafından katledilmesine izin verdiğini” sözleriyle Türkiye karşıtı kara propagandaya imza attı. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence de Evanjelik Hristiyan kitlenin önde gelen isimlerinden.

Proje devlet hedefi çöktü

Hafta başında Amerikan Newsweek dergisine konuşan, adı açıklanmayan, üst düzey bir Beyaz Saray ulusal güvenlik yetkilisi, “Dürüst olmak gerekirse, ABD için Türkiye, Suriye ve Irak boyunca bir Kürt devletini desteklemek daha iyi olurdu. Bu bölgede ikinci İsrail olurdu” itirafında bulunmuştu. Üst düzey yetkilinin açıklaması, Türkiye sınırı boyunca kurgulanan proje devlet hedefini ortaya koymuştu.

Terör devleti İsrail’i korku sardı

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna operasyon düzenleyeceğinin kesinleşmesi İsrail’de korkuya neden olmuştu. İsrailli gazeteci Barak Ravid, ABD’nin bölgeden çekilmesinin, İsrail’in Suriye’deki operasyonlarına darbe vuracağını belirtirken, İsrail’de Türkiye karşıtı görüşleriyle bilinen aşırı sağ siyasetçi Naftali Bennett de Twitter hesabından terör örgütü PKK/YPG’ye “Türkiye karşısında dualarımız sizinle” mesajını göndermişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 08:12

YORUM YAZ

 • hercaihercai4 gün önce
  En buyuk siyonist gurubu zaten bu Evanjelistlerden. Yahudi irkindan fazla siyonistleri var. Bu moron da konusup dursun, farketmez, cildiracaklar zaten! Yok yok, onlar zaten cildirmislardi!
 • VAHAP KALYONCUVAHAP KALYONCU5 gün önce
  Dünyanın baş belası yahudi ve evangeliklerdir bu kudurmuş i...ler yok edilmedikçe bütün dünyaya rahat yoktur vesselam.
 • METİNMETİN5 gün önce
  Aslında Tramp, Ortadoğu da savaşa karşı olduğunu defalarca söyledi. Ama medyası şusu busu rahat vermediler. Akılsız bazı kürtleri kullanarak, güya kurnazlık yaparak, hiç savaşmadan buraları almak istiyorlar. Kendi burunları kanamasın diye kürtleri kullanıyorlar. Kürt - Türk bütün müslümanlar uyanmalı, birlik olmalıdır.
 • jkjk5 gün önce
  bunlarr allahın lanetlemiş olduğu yahudi müşrik kavvimlerdir dünyayı kana bulayan savaşlar çıkaran darbeler iç çatışmalar her türlü vahşeti dünyaya kaosu yayan işte bu .........lardırr 
 • ersoerso5 gün önce
  Çekiç güç sayesinde bir devlet oluşturuldu.Büyük israil'in kurulması için Türkiye,İran , Ürdün ve Suriye'den de böl ,parçala, yönet ,karıştır yöntemini kullanıyorlar .Ülke içinde bizlerin ülke dışında da devlet görevlilerimizin birlik beraberlik ruhuyla hareket edip bu şeytanların oyunlarını boşa çıkarmamız gerekiyor. Harekat sayesinde bu oyun Türkiye için şimdilik sona erdi. Dualarımız askerlerimizle. Allah bu şeytanların oyunlarını kendi başlarına yıksın.
 • misafirmisafir5 gün önce
  lkjh!Yayınlayacaklarynı sanmıyoruz fakat,yayınlamazlarsa ,o siteye yazdığınınız yazıyıİ"lgili sitenin ismini de belirterek de bu yazıyı yayınlamadılar diye Türkçe olarakbir açıklamadan sonra,orijinal yazınızı ve çevirisini burada yayınlamanız iyi olur herhalde.
 • lkjhlkjh5 gün önce
  bu evanjelist .....in kendi sitesinde bir sürü gerekeni yazddım
 • aliali5 gün önce
  kefereler havlayın durun. it ürür kervan yürür.
 • kürşatkürşat5 gün önce
  aq şeytanı, senin sıfatına... cehennemde odun gibi yanacaksın inşallah..
 • pınar demirpınar demir5 gün önce
  tipe bak çok meraklıysan koskoca amerika kıtasını işgal edip oturmuşlar yetmiyor kukla israil devletini git kendi amerikanda kurbirde sen konuştuğuna göre papaz niye konuşmuyor bir de o zırvalasaydı tam olurdu fetö iti
 • ihl gençlikihl gençlik6 gün önce
  harekata karşı olanlar önce gözünüzü açın kafanızı kumdan çıkarın okuyun ondan sonra konuşun
 • AYH8N ERG8N8Z EWET AYH8N ERG8N8Z EWET 6 gün önce
  TERÖR DEVLETİ ABD'INPKK-YPG DIYALOGU VE KARDEŞ LEJYONER ÍTTIFAKI SENETATÖRLER BAZINTA TESCİLLENEREK TEHDİT DİLİNE DÖNÜŞMÜŞ BILE. ANLAŞILAN O Kİ; PKK,YPG İLİŞKİSİNİN SURİYENİN KUZEYİNİ KAPSAYAN KÜRT DEVLET YAPILANMASINA ABD DERİN DEVLETİ TURUMPU ISKALIYARAK ONAY VERİYOR. AMERİKAN DERİN DEVLETİ PENTAGON'A HÜKMETTİĞİ SÜRECE TURUMP VARDIR. TWİTLERİN DE TÜRKİYE SINIRI GEÇTİĞİNDE EKONOMİK DEĞERLERİNİN ÇÖKÜŞÜ BEYANATINI;DAHA ÖNCEDE YAPTIM ŞEKLİNDE VEREN TURUMP,AMERİKAN DERİN DEVLETTİ KARŞISINDA KARAKOLDA DOĞRU SÖYLER MAHKEMEDE ŞAŞAR POZİSYONUNDA.OLMASINA ŞAŞMAMAK GEREKİR.BİZİM EKONOMİK KURMAYLARIMIZIN BU GİBİ ÇARESİZ KABZIMAL MANTIĞI İLE DEVLET YÖNETENLERİN İCRAATLARI KARŞISINDA MUHAKKAK Kİ BİR ÇOK PLANI KİMSENİN ETKİSİ ALTINDA KALMADAN HAYATA GEÇİRME DİRAYETLERİ VARDIR ÇÜNKÜ:.BİZDE YETKİNİN DİRAYETİ DERİN DEVLET DEĞİLDİR. MANİPÜLASYONLARLA EKONOMİLERİNE YÖN VEREN BU MENTALİTE, AMERİKAN MERKEZ BANKASINDA EMTİA OLARAK KARŞILIĞI BULUNMAYAN DOLARLARININ EDERİNİ BİR GÜN ABARTTIKLARI ORANINDA YÜKSEK BÜTÇE AÇIKLARIYLA ÖDEMEYE MAHKUM OLACAKLARDIR.TİCARET SAVAŞLARINI BAŞLATAN BU MANTIK;EKONOMİDE DOLARI HER NE KADAR SİLAH OLARAK KULLANIYORSA DA TURUMPUN SİYASİ AÇILIMINDA KENDİSİNİ KOLTUĞUNDAN EDECEK KADAR BİR GÜN HEDEF ALARAK ALACAĞI, ŞÜPHE GÖTÜRMEYECEK ŞEKİLDE GERÇEKTİR. BÖLGESİNDE KENDİ EKONOMİK MODELİNİ UYGULAYAN TÜRKİYE HER NE KADAR İÇERİDE FAKİRLİK EDEBİYATI YAPILSA DA GÜCÜNÜ DÜNYA BANKASI BÜYÜYOR VE BÜYÜYECEK BEYANATIYLA TASDİK ETMESİ ÖVÜNÇ VERİCİ.CHP Lİ EKONOMİ KURMAYLARI VE ONLARIN ŞAKŞAKCIAR, EKONOMİ YAZARLARININ BU DURUMU NASIL SİNDİRECEKLERİNİ DOĞRUSU ÇOK MERAK EDİYORUM.
 • aliali6 gün önce
  YEDİEMİRLERSÜPERSİN
 • fberfber6 gün önce
  kudurun köpekler....
 • erhan gümüşerhan gümüş6 gün önce
  ALLAH' IM CUMHURBAŞKANIMIZA VE SENİN KUTLU ASKERİN OLAN MEHMETÇİĞİMİZE YARDIM EYLE, ASKERİMİZİ HER YERDE HER ZAMAN MUZAFFER EYLE;
 • PİSLİ YORUMPİSLİ YORUM6 gün önce
  Sizi PİSLİKLER... Gözümüzün içine baka baka böğrümüze bıçak saplayacaktınız değil mi? İsrail'i İslam aleminin kalbine sapladığınız gibi değil mi? Çok bile sabrettik...
 • Milletin iradesiMilletin iradesi6 gün önce
  Evanjelik kiliseleri siyonistlerin hıristiyanlık içerisinde fetö gibi icat ettiği amerikanın dini formatlı parelel yapısı..
 • serhatserhat6 gün önce
  yavşak....sen kim biz kim.... gelme sakın butarafa.
 • AbdussamedAbdussamed6 gün önce
  Şaftı kaymış şeytan suratlımoruğunb
 • mehmetmehmet6 gün önce
  piç yahudi
 • anadolu kurduanadolu kurdu6 gün önce
  suratına bak ... hizaya gel  şerefsiz ehli salibin ...
 • yediemirleryediemirler6 gün önce
  EEE SIRA ONLARA GELİYOR YAVAŞ YAVAŞ....TUTUŞTU ETEKLERİ ETEKLİ SOROSPULARIN....
 • inanmayıninanmayın6 gün önce
  Hristiyan görünümlü siyonist yahudi bunlar. Hristiyan avrupalılar, zaten onlardan kurtulmak istiyordu, israel devleti oluşumuna izin verip avrupadan attılar. Evangelistlik ve protestan hristiyanlık grupları yahudilerin hristiyanları bölme projelerinin başarılı olmuş halidir. Şimdi de aile yi yok ederek, insanların hayvan sürüsü gibi dağılıp güçsüz kalmalarının peşindeler. "Müslümanlar birbirine sımsıkı sarılsın, birlik olsun." Bunlar Rabbimize karşı gelen kişilerdir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019