• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Barış Pınarı Harekatı Avrupa'yı sallamaya devam ediyor! Finlandiya'nın ardından bir AB ülkesi daha silah satışını durdurdu

Norveç, Suriye'deki terör örgütlerine düzenlenen Barış Pınarı Harekatı'ndan dolayı Türkiye'ye her türlü silah ihracatını durdurduğunu açıkladı. Finlandiya da "Türkiye'ye veya savaşa katılan diğer ülkelere yeni silah ihracat lisansı vermeyecek" duyurmuştu.

Yeniakit Publisher
2019-10-10 20:26:00 -
Barış Pınarı Harekatı Avrupa'yı sallamaya devam ediyor! Finlandiya'nın ardından bir AB ülkesi daha silah satışını durdurdu

Norveç Dışişleri Bakanı Ine Eriksen Soreide, Türkiye'nin Suriye'ye yaptığı Barış Pınarı Harekatı'ndan dolayı Türkiye'ye her türlü silah ihracatını durdurduğunu açıkladı.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre; Norveç Dışişleri Bakanı Ine Eriksen Soreide, AFP'ye gönderdiği mailinde, "Durumun karmaşık olduğunu ve sürekli değiştiğini göz önüne alırsak, Dışişleri Bakanlığı bir önlem olarak Türkiye'ye savunma ya da farklı amaçlı kullanımlar için yeni ihracat taleplerine yanıt vermeme kararı aldı." dedi.

Finlandiya'da askıya aldığını açıklamıştı

Finlandiya Başbakanı Rinne, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik operasyonunu kınamıştı. Sputnik'in aktardığı habere göre Rinne, yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin eylemleri Suriye'deki halihazırdaki karmaşık krizi derinleştirmektedir. Tedbirlerin Suriye'deki insani durum üzerindeki etkileri konusunda çok endişeliyiz" demişti.

Operasyonun yeni bir göç krizini de beraberinde getirebileceğini söyleyen Rinne, "Buna AB düzeyinde de hazırlanmak önemli" diye konuşmuştu.

Rinne, "Hükümet, Türkiye'ye veya savaşa katılan diğer ülkelere yeni silah ihracat lisansı vermeyecek" ifadelerini kullanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ovalı

Acaba bu fino bize hangi silahı veriyormuş ? Ben merak ediyorum. O bize vereceğin silahı kendi ...............
 • Yanıtla

DIESSMANN

AVRUPA TERÖRISTLERE SILAH SATIYOR BURADA KIMSE LISANA SORMUYOR KONU TÜRKIYE OLUNCA OLMAYACAK BAHANELAR ÜRETIYOR AVRUPALI TERÖRIST ÜLKELER SILAHLARINI ...............LAR BIZ KENDI SILAHIMIZI KENDIMIZ ÜRETIYORUZ AVRUPA KENDI KENDINE YALAN ÜRETIYOR AVRUPA ARIK AVRUPALIKTAN CIKTI TERÖRISTLERIN BÖLGESI OLDU YAKINDA AVRUPAYI TERÖRISTLER YÖNETECEK BU KESIN OLACAKTIR.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı