• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hamas - İsrail savaşında son durum! Gazze'de ateşkes yapılmasını Netanyahu engelliyor! Kirli oyun açığa çıktı

Yeniakit Publisher
2024-04-13 18:45:00 - 2024-04-13 19:06:53
Hamas - İsrail savaşında son durum! Gazze'de ateşkes yapılmasını Netanyahu engelliyor! Kirli oyun açığa çıktı

İsrail ablukasındaki Gazze'den son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Hamas'la bir anlaşmaya varılmasını engellediği öne sürüldü. İsrail'in Channel 12 News kanalı, "Netanyahu hükümetinin bir anlaşma sağlamak için yeterince çaba göstermediğini" iddia ettiği bir ses kaydı yayınladı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Hamas'la bir anlaşmaya varılmasını engellediği öne sürüldü. Perşembe günü İsrail'in Channel 12 News kanalı, Kahire'deki İsrail müzakere ekibinin bir üyesinin "Netanyahu hükümetinin bir anlaşma sağlamak için yeterince çaba göstermediğini" iddia ettiği bir ses kaydı yayınladı.

Söz konusu müzakereci ses kaydında şu ifadeleri kullanıyor:

"Başbakan'ın fikir ve önerileri kabul etme konusunda ilgisiz kaldığını gördük. İsrail hükümeti her şeyi yapmıyor, kendisinden bekleneni de yapmıyor. Sonunda bir anlaşma olabilir, ancak bu iki ay önce elde edebileceğimizden daha kötü bir anlaşma olacak ve daha az rehineyi canlı olarak alacağız. Daha fazla zaman kaybedemeyiz."
Bu yayın üzerine bir açıklama yapan Netanyahu'nun ofisi ise anlaşmaya varılamamasından Hamas'ı sorumlu tuttu.

İsrail ve Hamas arasında Mısırlı, Katarlı ve ABD'li yetkililerin ara buluculuk yaptığı ateşkes görüşmeleri hafta sonundan bu yana Kahire'de devam ediyor.
Ancak diplomatik kaynaklar ateşkes görüşmelerinden herhangi bir sonuç çıkmayacağı görüşünde.

Ateşkes görüşmelerinin sonuçsuz kalmasıyla beraber İsrail'in Refah'a yönelik saldırısına başlayabileceği ifade ediliyor.( Mepa News)
ÖNE ÇIKAN VİDEO

İsrail-Hamas savaşında son durum... IDF yüksek alarma geçti! İsrail'in yardımına gelen ABD'ye İran'dan net mesaj: Uzak durmazsanız vururuz

İsrail ablukasındaki Gazze'den son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... Dünya ise nefesini tutmuş Ortadoğu'dan gelen haberleri takip ediyor. ABD Başkanı Biden'ın İran'ın 'intikam saldırısı'nın er ya da geç gerçekleşeceğini açıklamasının üzerine İsrail ordusu yüksek alarma geçti. Bölgedeki ABD unsurlarının olası İran saldırısında İsrail'i savunacağının ortaya çıkmasının ardından İran'dan Washington'a net bir mesaj geldi: Uzak durmazsanız vururuz. İran'ın İsrail ile bağlantılı bir gemiye el koyması ile tansiyon zirve yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi etkinlikleri! Bayramda 1,5 milyon ziyaretçi akın etti... O ilimizde!" target="_blank">
Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi etkinlikleri! Bayramda 1,5 milyon ziyaretçi akın etti... O ilimizde!
Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi etkinlikleri! Bayramda 1,5 milyon ziyaretçi akın etti... O ilimizde!

Aktüel

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi etkinlikleri! Bayramda 1,5 milyon ziyaretçi akın etti... O ilimizde!

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Osmanlı Torunları

Yüce Allahhım Amarikan kanada yahudi israyil  kafirleri kefereleri firavunları Şerefsizleri Başda olmak üzere yer yüzündeki Tüm zalimleri katilleri Terörtlerin kâfirlerin keferelerin Firavunların Haçlı Soysuzların Soyunu Kurut Kanlarını kurut Ellerini kollarını Ayaklarını Bedenlerini kurut ya kahar isminle kahru param Parça Etsin cayır cayır yaksın cehennemin yedi kat yerin dibine Soksun yüce mevlam Amin Amin

Kamil sirkeci

İsabetli bedduga ben her namazimda bu tür bedduayi yapıyorum melamdan istiyorum Amin
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23