• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hamaney iddiaları yalanladı! “Hamas saldırısının arkasında İran yok, yapanların ellerinden öperiz”

Yeniakit Publisher
2023-10-10 14:20:00 - 2023-10-10 14:21:33
Hamaney iddiaları yalanladı! "Hamas saldırısının arkasında İran yok, yapanların ellerinden öperiz"

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, Hamas'ın cumartesi günü İsrail'e yönelik gerçekleştirdiği saldırıda Tahran’ın rolü olduğuna yönelik iddiaları yalanladı. Saldırıdan 4 gün sonra ilk kez televizyonda açıklama yapan Hamaney, "Siyonist rejime saldırıyı planlayanların ellerinden öperiz" ifadelerini kullandı.

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın cumartesi sabahı İsrail’e yönelik başlattığı saldırının ardından, İran’ın söz konusu saldırılarda rolü olduğuna ilişkin soru işaretleri ve iddialar gündeme getirilmişti.

İran, bu iddiaları bir kez daha yalanladı.

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, Hamas'ın İsrail'e gerçekleştirdiği saldırının arkasında Tahran’ın olduğu iddialarını yalanladı.

7 Ekim saldırısının ardından ilk kez televizyonda açıklama yapan Hamaney, İsrail'in "onarılamaz askeri ve istihbarat yenilgisinden" memnuniyet duyduğuna işaret eden açıklamalara da imza attı.

Hamaney, "Siyonist rejime saldırıyı planlayanların ellerinden öperiz" dedi ve bu felakete bizzat Siyonistlerin kendi eylemlerinin neden olduğunu vurguladı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani de Gazze Şeridi'nden düzenlenen "Aksa Tufanı" saldırısını İran’ın planladığına ilişkin haberlere tepki göstererek bunun "İsrail’in zayıflığını ve yenilgisini göstermemek için yapıldığını" söylemiş, iddiaları yalanlamıştı.

 

Meral Akşener dahil birçok kişi onun kadar olamadı! Ateist Nişanyan'dan sosyal medyayı sallayan İsrail sözleri" target="_blank">
Meral Akşener dahil birçok kişi onun kadar olamadı! Ateist Nişanyan'dan sosyal medyayı sallayan İsrail sözleri
Meral Akşener dahil birçok kişi onun kadar olamadı! Ateist Nişanyan'dan sosyal medyayı sallayan İsrail sözleri

Gündem

Meral Akşener dahil birçok kişi onun kadar olamadı! Ateist Nişanyan'dan sosyal medyayı sallayan İsrail sözleri

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ali

Ey İran hani atıp tutuyordun. Elimizde şöyle böyle füzeler var, İsraili bunlarla haritadan sileriz diyordun. Şimdi değil de ne zaman? Filistin Siyonist İsrailin işgali altında. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa esaret altında. Mazlum Filistin halkının üzerine gece gündüz bomba yağıyor. Çoluk çocuk, yaşlı ihtiyar katlediliyor. Bir millet yok edoliyor. Ey İran eğer sadıksan sözünde, haydi seni göreyim yok et İsraili, o gösterişli füzelerinle.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23