İLDES Başkanı Veli Kamiloğlu: Hamamarkası'nda Arapça ve Osmanlıca dersi verilecek

İlme Destek Derneği Başkanı Veli Kamiloğlu, yaz aylarında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın Hamamarkası binasında üniversite öğrencilerine yönelik Arapça ve Osmanlıca ders vereceklerini söyledi.

25 Nisan 2019 Perşembe 20:49
İLDES Başkanı Veli Kamiloğlu: Hamamarkası'nda Arapça ve Osmanlıca dersi verilecek

İlme Destek Derneği (İLDES) Başkanı Veli Kamiloğlu yaz aylarında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın (YTB) Hamamarkası binasında üniversite öğrencilerine yönelik Arapça ve Osmanlıca ders vereceklerini açıkladı. 

İLDES tarafından her ay düzenlenen Yaşayan Alimler etkinliği, İslam ve psikoloji çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Malik Bedri’yle kapanacak. Sempozyum 26 Nisan Cuma günü YTB Hamamarkası’nda saat 10.00’da gerçekleşecek.

Konuya ilişkin yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulunan İLDES Başkanı Veli Kamiloğlu, “Değerli hocamız sağlık sebebiyle katılamayacak ancak çok değerli katılımcılar ve öğrencileri sayesinde onun bilgilerini daha iyi anlamaya çalışacağız” ifadelerini kullandı. 

"Peygamber Efendimizin hayatında..."

Yapılacak sempozyumun içeriğine ilişkin bilgiler veren Veli Kamiloğlu, şu bilgileri paylaştı:

Geçen sene hocamızı misafir etmiştik. Kendisi bu alanın duayenidir. Psikolojinin kendi değerlerimize göre yorumlayan ve değerlendiren biridir ve uluslararası da bir üne sahiptir. Kuran-ı Kerim'in anlattığı ve Peygamber Efendimizin hayatında insan davranışlarına yönelik çok güzel ip uçları ve örnekleri var. Hocamız da buradan yola çıkarak mevcut psikoloji biliminin tamamen kabul edilemeyeceğini belirtiyor. İnsanın yalnızca materyalist yönlerinin alınıp maneviyatının boş bırakılmasını dikkat çekiyor. Hocamız video ses kaydı gönderdi. Onun görüş ve fikirlerini öğrencilere tercüme edeceğiz. Sunumumuz YTB’nin bize gönderdiği İslam ülkelerinin gönderdiği öğrencilere yönelik olacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 20:49

YORUM YAZ

  • mustafamustafa27 gün önce
    YAHU BU NASIL İSİM (HAMAM ARKASI)MI YOKSA (HAMA MARKASI)MI ADAM GİBİ YAZIN YANLIŞ ŞEYLER ANLAŞILIYOR SONRA.
  • BilalBilal27 gün önce
    Imamoglunu ,iyi bir aristirmali birilerinemi calisiyir,feto gibi???

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mayıs 2019