Seçim 2019 Sayfası

Halk isyan etti... Ortalık savaş alanına döndü

Eski cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın başbakanlığa aday gösterilmesine karşı çıkan kalabalıklar, sokaklarda polisle çatıştı.

16 Nisan 2018 Pazartesi 17:50
Halk isyan etti... Ortalık savaş alanına döndü

Türkiye'nin doğu komşusu Ermenistan'da bugün olağanüstü bir gün yaşanıyor. Yarın ülkenin yeni başbakanı olması beklenen eski cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'a karşı çıkan kalabalıklar, başkent Erivan'da ana caddeleri trafiğe kapattı. Yola oturan göstericiler trafiği durdurdu, bazı protestocular çöp bidonları ve banklarla barikatlar kurdu.

BİBER GAZI VE BOMBALAR

Parlamento binasına doğru yürüyüşe geçen göstericilerin karşısına polis çıktı. Polisin biber gazı ve ses bombaları kullandığı çatışmadan feci fotoğraflar geliyor. Uluslararası haber ajansları, savaş alanına dönen Erivan sokaklarından çok sayıda kareyi dünyaya geçiyor.

ÇOK SAYIDA YARALI VAR

Ajanslar, polis ve göstericilerin çatışmasında çok sayıda yaralı olduğunu bildiriyor. İktidardaki Ermenistan Cumhuriyetçi Partisi (ECP), Serj Sarkisyan'ı başbakanlık için aday göstermişti. Sarkisyan'ın koltuğa yarın oturması bekleniyor.

SERKİSYAN GÖREVİ YENİ DEVRALMIŞTI

Ermenistan'da yetkileri anayasa referandumu ile kısıtlanan cumhurbaşkanlığı makamına geçen ay Armen Sarkisyan seçilmişti. Armen Sarkisyan, geçen hafta yemin ederek cumhurbaşkanlığı görevini Serj Sarkisyan'dan devralmıştı.

Ülkede yeni yönetim sisteminde başbakanın yetkileri cumhurbaşkanından daha fazla olacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Nisan 2018 Pazartesi 17:50

YORUM YAZ

 • ABDULKADİRABDULKADİR1 yıl önce
  Beter olun
 • nn1 yıl önce
  Böyle provokatörlerortalığı boş buldu galiba kimsenin özgürlüğü28 şubatta ki kadar kısıtlanmadi burada kısıtlamada yokburadaterördestekçileri var zalimler helak olsunbile bile zalimler. etraf olanALLAHİN BELASINA ÇARPILSIN AMİN
 • cihadcihad1 yıl önce
  az bile olmuş
 • TrakyalıTrakyalı1 yıl önce
  Ermeniler, Yunanlar, Rumlar, Bulgarlar, Romenler, Yahudiler, Iraklılar, Suriyeliler bunlar ve diğerleri Yönetimdir ve hiçbir zaman Devlet ve Millet olarak tanımıycam...
 • Yusuf ZiyaYusuf Ziya1 yıl önce
  Devlet halkın özgürlüğünü orantısız güç kullanarak kısıtlamayaz. Hal gereken cevabı verecektir. Bu saatten sonra dükkanlar, bankalar, kamu araçları yakılıp yıkılırsa sorumlusu devlettir.
 • FATİHFATİH1 yıl önce
  beter olun pislik ermeni ler ....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Nisan 2019